A japán Sharp-ot tényleg feldarabolták?

Figyelt kérdés
Mert a Wikin egy 50,000 fős, nagy múltú japán multi cég. Pl. a kínai webshopokban már 100 € alatt lehet kapni Sharp Z2-őt. Az nem japán? Vagy a Sharp tv-k, amiket itt is forgalmaznak, azt olvastam, hogy egy szlovák cég vette meg. Igaz ez? Ezeknek van valami köze az eredeti japán Sharphoz? Csak mert az egy igen jó minőségű szórakoztató elektronikát gyártó cég volt!

2018. márc. 20. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem szóltak róla.
2018. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Pl. a kínai webshopokban már 100 € alatt lehet kapni Sharp Z2-őt. Az nem japán? "

No azokkal a "webshopokkal" csak óvatosan!


"Vagy a Sharp tv-k, amiket itt is forgalmaznak, azt olvastam, hogy egy szlovák cég vette meg. Igaz ez?"

Hol olvastad? Melyik szlovák cég?


Egyébként a Sharp egy működő cég, a japán tőzsdén jegyzik.

LCD-paneleket, mobilokat, napelemeket, nyomtatókat, audioberendezéseket, kivetítőket, stb... gyárt.

2018. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Sharp új tulajdonosa a Foxconn. Nem látott nagy pénzt az EU tévé piacában, ezért a névhasználatot eladta a szlovák Universal Media Corporation-nek. Arról fogalmam sincs, mennyi japán tudás és alkatrész van az UMC tévékben, de félek, hogy kevés.

[link]

2018. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a Sharp fehéráru márkanév (mosógép, mikrosütő stb.) a török Vestel tulajdona.
2018. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!