Baja lehet attól a HIFI-k tévének telefonnak attól hogy jack kimenetére kötöm a Házimozit?

Figyelt kérdés

Ettől egy idő után el mehet a hangjuk, hogy csak szervizbe tudják meg csinálni?


Néha az egyik házimozival hallgatom a zenéket, máskor meg a másikkal.


Itt vannak: [link]

[link]



2018. márc. 21. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdést sem értem. Pedig 5-ös voltam magyar nyelvből..
2018. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jack csatlakozóval kötöm a össze hifit a házimozival, vagy a tévé Jack kimenetére a házimozit.

Ettől el mehet a hifinek a tévének telefonnak a hangjuk, vagy más bajuk is lehet?


Úgy vannak összekötve mint ha rendes fülhallgatót csatlakoztatnék a hifire vagy telefonra, és nem a tévé hangszórója szol hanem a házimozi hangfala.

2018. márc. 21. 18:11
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha elmegy a hang, hogy csak szervizben tudják meg csinálni mert tönkre ment az erősítő, vagy más hibát is okoz hogy így erőltetem őket.
2018. márc. 21. 18:14
 4/17 A kérdező kommentje:
Vagy használjam a hifinek a saját hangfalait? Csak úgy gyengében szól. Ezért használom házimozival, mert közben hifin is adom rá a hangerőt és házimozival is.
2018. márc. 21. 18:19
 5/17 anonim ***** válasza:

Továbbra is zavaros - szóval írd össze, hogy milyen házimozijaid, milyen TV-d, milyen "hifid", milyen telefonod (?) van és melyik eszköz melyik kimenetére melyik eszköz melyik bemenetét kötnéd, illetve mi lenne a célod vele - de "ökölszabályként":

* Vonalkimenetre vonalbemenetet kötünk. Se nem hangszóró-kimenettel, se nem fejhallgató-kimenettel nem hajtjuk szét a vonalbemenetet; vonalkimenetet (pláne nem hangszóró-/fejhallgató-kimenetet!) meg nem kötünk mikrofonbemenetre.

* Az erősítőre/hifire/házimozira a hozzájuk való/nekik megfelelő impedanciájú/teljesítményű hangdobozokat kötjük. Ha egy nagyobb teljesítményre képes erősítőre kisebb teljesítményű (azonos impedanciájú) hangfalat kötsz, azzal tönkreteheted.

2018. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Millenium mn 9644 mini hifi

Philips MCM166 mikro hifi

Sony Bravia KDL-32R400C tévé

Doogee X5 telefon

Samsung Galaxy Pocket Neo S5310 telefon

Yamada h8220 5.1 házimozi

Genius 2.1 sw-g2.1 1250 házimozi


Ilyen kábellal vannak összekötve:

[link]


Jack dugó része megy a tévébe hifibe telefonba, RCA meg a házimoziba.

2018. márc. 21. 19:41
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, hifi fejhallgató kimenetre kötöd a házimozit... igen, okozhat problémát.
2018. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

# 7: "Ha jól értem, hifi fejhallgató kimenetre kötöd a házimozit... igen, okozhat problémát."


Igen jól érted.


Egyszer történt olyan a micro hifimmel hogy másnap be kapcsoltam és nem volt hangja.

Szerinted a házimozi miatt?


A szerelő azt mondta hogy nem szabad használat közben ki be dugdosni a hangfalakat a hifin, azért ment el a hangja.


Régen nagyon hangosan hallgattam őket, házimozival nagyon jó mély hangja van, de anélkül nincs olyan jó hangjuk.

2018. márc. 22. 15:56
 9/17 A kérdező kommentje:

És az se baj hogy a hifire 5 db hangfalat kötöttem?


2 db csíptető csatlakozó van csak a hifiknek.

2018. márc. 22. 16:03
 10/17 anonim ***** válasza:

[Fejvakarós szmájli]

Hát kedves kérdező, nem egy egyszerű helyzet.


Ha az lenne a cél, hogy legyen egy központi hangrendszered, amire rákötheted a TV-t, azon keresztül tudsz CD-t DVD-t hallgatni, ráküldheted a telefonokat, a számítógépről a médiaállományokat, tudsz rajta rádiót hallgatni, esetleg régebbi analóg eszközöket (kazettás magnó, hanglemez) akkor én valami rendes házimozi-rendszert vennék.


Példának okáért itt a Samsung HT-J4500-as:

* [link]

* [link]


Amiért jó, mert:

* van benne Blu-Ray lejátszó, ami kezeli a DVD-t, CD-t

* van benne rádió

* 5 * 80 + 100 W teljesítmény

* a HDMI portra tud küldeni (lejátszáskor), illetve tud fogadni (a TV-ről a hangot)

* van rajta Ethernet port, tehát bekötheted a házi helyi hálózatra, DLNA-n keresztül tudsz a számítógépen/okostelefonon levő médiafájlokat lejátszani

* van rajta vonalbemenet, így régi analóg eszközök is ráköthetőek

* van rajta Bluetooth, tehát okostelefonról tudsz hanglejátszást kezdeményezni

2018. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!