Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » FM transmitter érthetetlen hiba?

FM transmitter érthetetlen hiba?

Figyelt kérdés

Van egy FM transmitterem, amit az autóban használok. A telefonomba kell bedugni és így játszik zenét.

Jól működik, viszont egy érdekes hibát produkál. Munkába menet vagy jövet, mindig ugyanabban a faluban mondja be az unalmast. Mikor kiérek akkor megy tovább. Ezt bármilyen frekvencián csinálja. Ez mitől lehet?

A régi (ugyanilyen) nem csinálta, csak annak már meghalt az akksija. Ez is jó máshol, más útvonalon mentem 100 kilométert és tökéletesen szólt.

Az ominózus faluban eddig 1x volt hibamentes, fél év alatt. Furcsa.



2018. ápr. 24. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg van ott egy rádióadó, ami ugyanazon a frekin megy, mint a transzmittered.

Állítsd át más frekire.

2018. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

#1

Olvasd végig a kérdést, és rájössz, hogy a kérdező a válaszoddal konkrétan semmit nem jutott előre a témában

Kérlek mellékeld az “elsőakaroklennimindenképp” stílust.

2018. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyik frekvencián sem működik. A hiba úgy néz ki, hogy ezen az 5-6 kilométeren a transmitter folyamatosan ki-be kapcsolgat, van hogy próbál frekvenciát keresni, de gyakorlatilag vegigprobaltam az összeset.

Nem tudom, van-e köze hozzá a természeti adottsagoknak, elvileg nem kellene. Hegyes vidék, illetve van a közelben egy vegyi hulladék lerakat.

Nem is konkrétan a hiba jelenség érdekel annyira, hanem zavar, hogy egyszerűen nincs rá logikus magyarázat.

2018. ápr. 24. 23:15
 4/8 anonim ***** válasza:

És van saját akkuja, vagy ez ilyen szivargyujtós?


Egyébként melyik faluról van szó, ha szabad érdeklődni?

2018. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Saját akkuja van. Külföld, nem Magyarország.
2018. ápr. 25. 07:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor az a 61-es körszecső nevű falu...
2018. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Szerintem van egy mikrohullámú átjátszó adó a környéken aminek a magas frekvenciájú, de erős jele zavart kelt az FM transzmittered oszcillátorában, vagy más RLC körében. Az oszcillátort túl is vezérelheti amitől nem működik.


Persze más áramköri elem is lehet a gond, de szerintem ilyesmi a probléma. Ez véletlen, ellene nem sokat tudsz tenni.

2018. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, nem nagyon értettem, de legalább magyarázat :D

Azóta, hogy tovább bonyolodjon vettem egy új telefont, ezzel megszünt a hiba... Érdekes.

2018. máj. 3. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!