Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszórókat vegyek a...

Milyen hangszórókat vegyek a hangfalamba?

Figyelt kérdés

Van egy 3 utas 55x33x24 cm-es hangdobozom amibe bedöglött a mély hangszóró. Szeretném lecserélni a hangszórókat de mint laikus nem tudom milyenek vegyek bele. A hangfal zárt de szeretem a nagyobb basszusokat akár egy reflex nyílást is vágnék ha jobb lenne.

A jelenlegi hangszórók:

mély: 26cm-es 6Ohm-os

közép:13cm-es 8Ohm-os

magas: 9,5cm-es nem tudom hány Ohm-os.

Van benne hangváltó is, nem tudom azt kell-e cserélni?

Erősítőm nincs hozzá, ha kész lesz a hangfal akkor veszek.



2018. ápr. 30. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ennyire nem egyszerű, ismerni kellene a keresztváltó paramétereit, amit csak méréssel lehet pontosan kideríteni. Illetve megkönnyítené a dolgod, ha ismernéd a gyári hangszóró részletes paramétereit, pl kilengés mértéke, membrán területe, ilyesmiket, hogy ezek alapján minél hasonlóbb hangszórót találj bele. Viszont ha nem egy komoly hangládáról van szó, elég, ha a méret stimmel, meg ha a hangszórót zárt ládába tervezték, mivel valszeg a gyárban a tervezésnél se szántak sokkal többet a számolgatásra.. pl SAL oldalán találhatóak tervek a hangszórókhoz, ott megnézheted, hogy kb. milyen sal hangszóró passzolna bele, de sal-t csak akkor, ha amúgy is valami gagyi hangfal. Egyébként legjobb az lenne, ha tudnál szerezni gyári hangszórót, nézz szét használt piacon, hátha találsz olyan hangládákat, amikben csak a mélynyomó jó.
2018. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nagyon régi hangfal. SKANIA-60 a márkája és a hangszórókra 1979 van matricázva.
2018. ápr. 30. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Az erősítő teljesítménye is lényeges szempont lehet, bár ha a közép és a magassugárzó sem túl komoly, lehet kompletten érdemes cserélni az egészet..nem biztos hogy megéri rá költeni a pénzeket. ( Mai hangszórók többsége bass-reflex kivitelű egyébként is nehéz remek zárt ládába való hangszórót találni. )

HFP apro, Vatera itt próbálj meg nézelődni.


[link]


Ha pedig valami elérhetőt akarsz bele igaz annyi, hogy 4 Ohm :


[link]

2018. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legjobb megcsinálni a régi hangszórót.
2018. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A régi szerintem elég kis teljesítményű. Szeretnék bele egy erősebbet.


[link]


Ez jó lenne?

2018. máj. 16. 12:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem javasolnám a PA hangszórót hifibe szerintem csak rosszabb lenne az eredetinél. Reflex nyílást meg ne vágj rá mert máshogy kell szabni a reflex lyukas hangfalat és emiatt valószínű egyáltalán nem fog jól szólni és a kilengése is nagyobb lehet a hangszórónak.
2018. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!