Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Canon EOS 1000D fényképezőgép...

Canon EOS 1000D fényképezőgép jó kezdőknek?

Figyelt kérdés

Eddig kompakt géppel fényképezgettem, de most szeretnék váltani.

Mit ajánlanátok?A fenti gép megfelelne nekem?Főleg tájképeket szeretek készíteni.


2010. jún. 13. 19:44
 1/9 A kérdező kommentje:
és mi a véleményetek a sony alpháról?
2010. jún. 13. 21:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Belépő szintű DSLR. Szerintem jó. A lényeg úgyis az, hogy innentől kezdve külön fejlesztheted a vázat és az objektíveket. Apropó, ha van rá módod, ne EF-S obit vegyél hozzá, hanem EF-et. Az a régebbi modellekkel is jól megy (ha vennél egy használt 40D-t vagy hasonló) és az FF gépekre is jó.


A Sony-t nem ismerem...

2010. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ és az objektív tippet!

de szívesen várok még egyéb véleményeket is:)

2010. jún. 14. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tájkép készítésnél az előnyeit nem nagyon tudod majd kihasználni, csak ha nem hosszúexpós felvételeket készítesz.


Az 1000d egy könyen kezelhető, gyors, olcsó, belépőszintű dslr.


Ha objektíveket is akarsz hozzá vásárolni akkor sztem 500d, 550d a legjobb mert ezeknek egy kicsit jobb a sensoruk.


Ha nem tervezel több kiadást a fényképezőre akkor inkább nikon d3000 vagy d5000 a neked megfelelő választás mert ezeknek jobb a kit objektívük.(remélem nem kell mondanom, hogy ilyen szinten már/még nem a váz számít a legjobban, és a canon 18-55 obija egy sz_r.)

2010. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, utána nézek azoknak is, amiket írtál
2010. jún. 16. 16:28
 6/9 A kérdező kommentje:

és ha nikon d3000-t veszek,akkor ezt

[link]

vagy ezt

[link]

érdemesebb megvenni?

2010. jún. 16. 16:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Én inkább vmelyik Nikont választanám a Canon helyett.

Nálam a Canon bemondta az unalmast,és nem volt érdemes megcsináltatni.

2010. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 18-55 egyáltalán nem szar. Úgy néz ki, és ha a kezedbe veszed, ráncolod a homlokod, hogy mi ez, és nem is USM, de mit vársz egy pár tízezres lencsétől? Nem éri fel az L-ek színvonalát, de nem is ez a cél. A markIV-et sem állítja párba senki az 1000D-vel.


Szerintem az 1000D jó cucc, a szenzorával nem értem, mi a baj. Ráadásul az élőkép megkímél attól, hogy a porban hasalj néha...


A Nikon kitobi stabilizátoros, de ez egy 55-ig futó fókusztávú obin olyan sokat nem jelent...


Inkább az alapján válassz, hogy a kezedbe veszed és csinálsz vele pár képet. Erre még nagyáruházakban is van sokszor lehetőség.

2010. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a canon 18-55 nem L-es obikhoz hasonlítottam hanem a nikon kit objekívéhez, amit egyébként nem használtam csak kipróbálta.


Viszont a canon objektíve rossz.(ez van nekem is van soha nem hasunáltam)


Viszont a nikoné egy türhető stabilizátoros darab aminek a felépítése (anyaghasználata) is sokkal jobb.


Az 1000d élőképét sohasem fogod használni mert nem lehet élesíteni miközben felvan csapva a tükör.(és ha bekapcsolod az élőképet fel lesz.


550d azért ajánlom mert 18mp sonsora van amin a képzaj a minimumon van tartva.(szinte ugyanaz mint a 7d-n csak ott magnézium váz és dual digi4 procival használják)


Soha ne hallgas az olyan kommentelőkre aki arra hivatkozik, hogy rossz a termék, mert egy gyártó megbízhatóságát nem az fogja megmutatni, hogy fentakadt a tükör 300d-as canonomban és már olyan régi,h nem éri meg meg csináltatni.A szériahibákat meg kijavítják ahogy tudják (gondolok itt az 1d mark iii hibáira)


Nikon 18-55mm dx vr a te géped!!! :D

2010. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!