Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nincs olyan weboldal...

Miért nincs olyan weboldal ezen a baromi nagy interneten, hogy „best ad free ipad apps”? Mert erre szerintem lenne igény, hiszen 100 letöltött free app-ból 99 tele van annyi reklámmal, hogy azonnal törlöd.

Figyelt kérdés

2018. máj. 6. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívják app store.


Tudod, van fizetős app is.


Banánra sem árt ha van pénz...

2018. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyrészt hajrá, csináld meg.

Másrészt mit vársz? Nincs ingyen ebéd, valakinek meg kell fizetni a fejlesztők munkáját, vagy szerinted dolgozzanak ingyen?

2018. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Olyan sincs, hogy "Best adfree android apps". Nem is baj. Eszközre van pénz, de fenntartani már nincs?
2018. máj. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Úgy hívják app store."


Az App Store-ban nincsen feltüntetve rendesen, ami szerintem törvénytelen, hogy van-e benne reklám. Felőlem legyenek olyan appok, amikben van reklám, csak legyen rendesen feltüntetve. Nagyon szomorú, hogy ez a hozzáállásotok és engem néztek hülyének. A józan eszeteket már önként kiárusítottátok a nagytőkének.

1) Egyrészt igenis léteznek ingyenes appok, létezik olyan is hogy nyilt forráskódú programozás, és létezik olyan, hogy valaki hobbyból, szeretetből, jóindulatból, vagy éppen közösségi finanszírozásból, vagy pl. tudományos célból és kormányfinanszírozásból készítsen appot, amit ingyenesen elérhetővé tesz!

2) Megélni sokmindenből lehet, de attól még a törvény határait nem kéne átlépni, és ha nincsen rendesen szabályozva, akkor az etika határait, és ha valaki átlépi, akkor legalább kritizálni lenne jó, és nem önként kiárusítani a multinacionális nagytőkének az agyunkat az ilyen hozzászólásokkal.

3) Az App Store-ban tudtommal az van csak feltüntetve, hogy van-e app-on belüli vásárlási lehetőség, nem pedig az, hogy reklám van-e benne. Tele van ingyenesnek feltüntetett alkalmazásokkal, amik tele vannak reklámmal, de olyannyira, hogy lényegében használhatatlanaok is, tehát vagy megveszed, vagy törlöd letöltés után. Ez a fogyasztók megtévesztése. Ezen kívül etikátlan, még a tévében is bemondják, hogy ez vagy az a műsor termékmegjelenítést tartalmaz és a törvény szigorúan előírja, hogy a reklámblokkot el kell különíteni, vagy rádióban is bemondják, hogy most reklám következik. És ne gyertek itt egy csomó egyéb összehasonlító példával, szerrintem az is etikátlan, amikor megveszed a mozijegyet és negyed óráig megy a reklám.

4) És a mozira és az appokra is igaz még egy nagyon komoly halál biztosan törvénytelen dolog, hogy a gyakorlatban nem tartják be a gyerekek védelmét. Egy csomó app van, amihez oda van írva, hogy négy éves kor fölött már ajánlott, de ez egyrészt praktikusan is átverés, mert 4 éves gyerek nem is tudja hsználni csak felnőtt segítségével, mert még én magam is nehezen kezelem és összemosódik a reklám a programmal és nem tudom, hogyan lehet továbblépni belőle. De ami a még nagyobb probléma, hogy olyan dolgokat reklámoz, ami nem gyereknek való, mert erre nem figyeltek, és moziban is előfordul gyakran olyan, hogy gyerekfilmnél felnőtt reklámokat tesznek be, vagy felnőtt filmeket reklámozó durva jeleneteket, nem mintha a gyerekreklám etikus lenne, amikor a gyereknek nincs pénze, amit elköltsön.

5) és még tudnék néhány egyéb szempontot is mondani ... ha lenne kritikus gondolkodásnak a csírája még, akkor ti is tudnátok

2018. máj. 7. 08:15
 5/11 A kérdező kommentje:

"Eszközre van pénz, de fenntartani már nincs?"


1) Egyrészt semmi közöd, hogy kinek mennyi pénze van.

2) És mire hajlandó költeni.

3) És honnan van eszköze, pl. ajándékba is kaphatta.

4) Másrészt nekem nem baj a reklám, ha megfelelő mértékű, nem zavaró, és fel van tüntetve, vagyis nem vernek át direkt azzal, hogy ingyenes.

5) Végül egyáltalán nem igaz, hogy ami pénzbe kerül, az feltétlenül jobb is. Aki pénzért csinálja, a nagy szemétdömpingben, elegendő neki egy kicsivel túllépni a szemét átlagos szintjén, vagy kicsit se tullépni rajta és üzletileg az egy jó modell lesz. Ellenben aki küldetéstudatból, hobbiból csinálja, sokszor sokkal igényesebb produktumot tud előállítani. És az is előfordul, hogy valami egy ideig fizetős, és aztán ingyenes lesz.

2018. máj. 7. 08:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Jesszusom...te majdhogynem saját magaddal vitatkozol. Ennyire felbosszantottak?
2018. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te komolyan nem vagy tiszta 😂😂

Ingyenes az app, de lehúzod a fejlesztők ez mert reklámot tettek bele? És ez meg törvénytelen is? Aha...

Ingyenes az app, akkor hova követelőzöl? Azt rak bele a fejlesztő amit akar. (Nyilván bizonyos keretek között)

Ha nem tetszik törlöd.

Hogy is mondják? Ajándék lónak?

2018. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na most te vagy egy jó troll vagy, vagy nincsenek rendben a dolgok a fejedben, de elég idiótán látod a dolgokat 😃 az ingyenes alkalmazások fejlesztői a reklámokból szerzik a hasznot. Aki ért hozzá és jól csinálja, nem fog ingyen dolgozni, akármennyire is szereti csinálni. Mondjuk, ha neked olyan állásod van, amit szeretsz, fizetésnapokon azt mondod a főnöknek, hogy ''nem kell a fizetésem, nekem elég fizetség, hogy élvezem a munkát''? 😃 mellesleg az összes alkalmazásból el lehet tűntetni a reklámokat egyetlen gombnyomással, de ezt már nem árulom el, mivel ez az, ami törvényellenes, nem a reklámok.. ohh máj gád
2018. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg, mire fel vagy ennyire kritikus ilyen világi fillérb**szóként? Ha sajnálsz párszáz forintot egy alkalmazás reklámmentesítéséért, ne csinálj úgy, mintha milliókat fizettél volna érte és át lennél verve. Mit vársz egy ingyenes terméktől, most őszintén? Amikor valahol ingyenes termékmintát osztogatnak, ott is nekiállsz panaszkodni, hogy miért csak egy falatot adnak ingyen, miért nem egy 4 fős 3 fogásos vacsorára hívnak meg egy kellemes 5 csillagos étterembe? Esküszöm, most egy kicsit megsajnáltam a környezetedben élő embereket..
2018. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

a szabályokat akkor is be kell tartani, ha valami ingyenes, ahogy az etikát is illik attól teljesen függetlenül, éppen ezért az érvelésetek nulla, mert mindegyik arra épít, hogy mit vársz egy ingyenes dologtól, és szomorú, hogy ilyen elvtelen emberek vagytok, erről beszéltem, aki ilyen módon érvel, annak valami baj van a fejében, és az a legszomorúbb, hogy észre sem veszi, sőt világgá kürtöli és ha szólnak neki, még akkor is tovább folytatja


és egyébként baromira nem tartozik a kérdéshez, hogy én most akarok vagy nem akarok ingyenes vagy nem ingyenes appot, és akarok-e fizetni vagy sem, meg hogy az app fejlesztők miből élnek meg, meg rak bele reklámot vagy sem, de elmondtam már, hogy nem csak reklámból élő appok lehetnek/lehetnének, normál PC programok esetében pl. sokkal kevesebb az ilyen, sok nyílt forráskódú program van stb.


én magam például, ha appot fejlesztenék, amire volt már több ötletem, csak idő hiányában nem tettem, akkor biztosan azt szeretném, hogy mindenkihez eljusson, mert csak akkor állnék neki, ha az egy jó dolog, egy új dolog, egy hasznos dolog, és nem egy enpluszegyedik másolata valami korábbinak. Szerencsém van, hogy három másik dologból megélek és nem kéne érte pénzt kérjek, de aki olyan ügyes, hogy valami tényleg eredeti és hasznos dolgot talál ki, azezt áéltalában meg is teheti, mert nem fog éhenhalni

2018. máj. 7. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!