Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tv összekötése 2. 0 aktív...

Albigator kérdése:

Tv összekötése 2. 0 aktív hangfallal, hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy LG 32LJ500U-ZB televízió és egy 2.0-ás Genius SP-HF1250B aktív hangfal. A tv-n nincs se jack kimenet se Scart csatlakozó se digitális audio hangkimenet. [link]

A hangfalon 2 RCA bemenet (jobb és bal) és egy Line In csatlakozó (jack) található. A Line in és a tv-n lévő L/Mono és Audio R összekötése természetesen nem működik 2 RCA apa és jack apa kábellel, de azért kipróbáltam hátha :D

Erre keresem a megoldás(oka)t, hogy valahogy át lehessen vinni a hangot.


Másodlagos kérdés, a hangfal teljesen ugyanaz (két példány van belőle) és egy másik tv: Philips 32PHH4509/88. Ezen van minden fontosabb csatlakozó amiket korábban említettem de most mégis úgy van bekötve, hogy a tv jack kimenete és a 2 RCA bemenet a hangfalon, a korábban említett kábellel. Ez működik is, csak külön aktív marad az alap hangszóró és mellé lehet állítani a fejhallgató hangerőt (pl ez egy Samu tv-nem így van) amire nincs külön gomb a távirányítón a beállításokba kell bemenni ami 5 gombnyomás, utána lehet csak állítani és azután még 2 gombnyomás míg látom a tv képét normálisan. Elég macera. Itt milyen megoldások lehetségesek még esetleg?

[link]

[link]


Kiegészítő információk:

Jelenleg csak sima koax kábelen jön a tv adás azaz nincsenek set top boxok. De rövid időn belül váltunk szolgáltatót, ott lesz beltéri vevőegység azokon nem tudom milyen kimenetek lesznek. Esetleg azokkal lehet majd trükközni?

Amire használjuk a tévéket: tv adás nézés, USB médialejátszás, HDMI-n kép és hangátvitel egyszerre és az Philipsen youtubeozás. Szóval az is lényeges h ne csak tv adás közben legyen hang, hanem mikor USB vagy HDMI-re van kapcsolva.



2018. máj. 22. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A TV-n USB1 alatt ott van egy jack (fejhallgató ikonnal), azt kötöd hozzá 1 jacket 2 RCA-ra leosztó kábellel a hangfaladhoz.
2018. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a második tv-nél így van írtam is, csak macera a fejhallgató hangerőt állítani. Erre keresek másik megoldást. De ez a másodlagos kérdés, az 1. tv-nél fontosabb lenne valamit kitalálni.
2018. máj. 22. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:
10 ezer forintért vehetsz olyan Androidos boxot amin van jack audio kimenet, bár az újabbakon már csak optikai van.
2018. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!