Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítőnél (autós) az van...

Erősítőnél (autós) az van ráírva, hogy 2x2 Ohmos hangszóró a kimenet. Nekem 6 Ohmos van. Ez az oka, hogy nagyon halkan szól?

Figyelt kérdés

Egy 300 W RMS 2 csatornás erőstó, és pontosabban az van ráírva, hogy "min. 2x2 Ohm", azaz azért gondoltam, hogy jó lesz a 4 meg a 6 meg a 8 is ...


De csak 2x150 W hangszóróm van ami 6 Ohmos (/db nyilván), de nem akar szólni, alig hallok valamit nagyon halkan.


Az Ohm lehet a baj vagy máshol keressem?



2018. máj. 30. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A 2 ohmos a legjobb hozzá,de lehet picit nagyobb is,nyilván akkor kisebb teljesítményre kell számítani. 3x akkora ellenállással a 300w helyett 100-ra képes csak,szóval ne csodálkozz.
2018. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Minekvan ***** válasza:
Már ne haragudj, de egy 150W-os hanszóró egy ekkora kimenőteljesítménynél(300W) alig halló hangot produkáljon, ez nem az illesztés problémája, hanem valami zűr kell hogy legyen az erősítőben.
2018. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet a végfok ic durrant el. Ekkora ellenállásnál nem is csoda,nem értem miért nem hozzáillő hangszóróval használtad. 4-5 ezer az alkatrész kb bele,de jobban jársz ha veszel egy olyan erősítőt ami a hangszórókhoz illik.
2018. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én se értek semmit, majdnem vadi új a darab szal egyszerűen nemtom, sztem is durva. azértr hiába 6 Ohm, kéne szólnia sztem is ennél enyhén jobban :(
2018. máj. 30. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 a végfok akkor szokott eldurranni, ha a hangszóró impedanciája kisebb, mint amire az erősítőt tervezték. Tehát ha mondjuk 8 ohmos végfokra tennél 2 ohmos hangszórót.

Fordítva nem okoz károsodást, csak mint fentebb írták, kevesebb a teljesítmény.

2018. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fentebb is én írtam, 1. és 3. is én vagyok.


Nekem 400w gitárerősítőfej halt meg mikor valszeg felpakolás közben a ládát átkapcsolta valaki véletlenül és 4 ohmos erősítőre volt kötve a 8 ohmos láda. Viszont az teljesen csöves volt,amit csak illeszteni szabad.

Digitális és tranyós cuccokra lehet nagyobb ellenállást akasztani ahogy első válaszban írtam,csak kisebbet nem ha nem hiányzik egy rövidzár.

2018. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, van egy kínai 2x2 W-os nagyon király erősítőm és arra is rátettem a 150 wattos hangszorót, és sokkal jobban szólnak. érdekes, nem mindig a watt számít ezek szerint
2018. jún. 5. 21:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan rossz hatásfoka az egyik erősítőnek,a másiknak meg főleg nem lehet 1-2 ezer százalékos. Biztos vagyok benne hogy a végfok égett le.
2018. jún. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

jó de elvileg világít a zöld kis led ami azt jelzi h jó a végfok. ha nem jó, pirosan világít elvileg.

na majd kiderül ... de azért mit mondjak, többen vártam

2018. jún. 9. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!