Mérnőki egyetemre milyen számítógép kell?

Figyelt kérdés
Felvételiztem a Bme Ipari formatervezői és mérnőki szakára,ehhez keresek megfelelő számítógépet.Édesanyám ismerőse szerint érdemes laptopot venni,mivel majd bent az egyetemen is használni kell majd.Elsősorban olyanoktól kérdezném akik mérnőki szakon végeztek,valóban kell majd laptoppal dolgozni az órákon,szoros értelemben az egyetemen?Mert ha nem,én szívesebben maradnék a "klasszikus" fizikai módszereknél az olyanok dolgokhoz mint jegyzetelés,rajzolás,stb.Ha csak otthoni használat kell az egyetem mellett én szívesen maradnék az asztali gépek mellett mivel jóval olcsóbban ellehetne a megfelelő teljesítményt érni.Ez lenne a másik kérdésem:nagyjából otthon vagyok az informatika világában,azonban a digitális tervezést (nyilván főként modellezés) annyira nem ismerem:milyen videókártya kellene egy autocad és hasonló programok élvezhető futtatásához (tudom hogy nagyon kényes dolog,de semmiképp nem szeretnék sz* pni azzal hogy lassan futnak a programok,a renderelések) és a processzor mennyire játszik közre benne?Illetve ha belefér egy lájtos gamingre is jó lenne ha képes lenne a kártya.Elsősorban olyanok válaszát kérném akiknek van tapaszlata ebben a kérdésben,hasonló szakon végeztek.Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 6. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Laptopot érdemes venni (hozzá kényelemből nagy monitort, vezetékmentes egeret és billentyűzetet is érdemes), ha van rá 250 ezred, akkor MacBook Airt.


Jegyzeteléshez nagyon jó a 2018-as 100 ezres Ipad (30 ezres Apple toll helyett teljesen jók az 500 forintos kínai cuccok is.)

2018. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kolis leszel, akkor vegtelenul folosleges a laptop, en is az asztalinal maradnek a helyedben (illetve ezt is tettem, csak en gepeszre jartam, nem termektervezore).


Jegyzeteleshez meg sokkal celszerubb a ceruza-papir kombo, sot vannak (legalabbis voltak par eve) tanarok, akik allergiasak arra, ha laptop van valaki elott az eloadason.


Hardverileg, ha az egyetemi feladatokhoz kell csak a gep, akkor legyen benne egy dedikalt GPU, meg egy i3-as proci, aztan szevasz. A tervezoprogramok ipari projekteknel barmilyen hardvert kepesek elfogyasztani, de egyetemi szinten nem lesz olyan, hogy tobbezer alkatreszes osszeallitasokat kelljen elbirnia (ma mar az alaplapra integralt szutyok GPU-k is elegek lennenek ezen a szinten).


Termektervezon nem tudom mennyire kell majd renderelgetni, de biztos tobbet, mint gepeszen kellett. Ahhoz viszont erdemes valami komolyabb vasat alarakni, ha nem akarsz napokig varni, de render engine-tol fugg, hogy a procira vagy a GPU-ra tamaszkodik inkabb.



Az elso valasz zsenialis egyebkent. Fontos a koltseghatekonysag, tehat vegyel MacBookot, meg jegyzeteleshez iPadet. Hibatlan..

2018. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fontos valami gagyi újat venni, vannak kiváló üzleti gépek (használt, cégeknél).

[link]

2018. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2018. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekünk azért volt pár óránk, amire laptopot kellett vinni, persze anélkül is meg lehet oldani, de nehézkes. (én építős vagyok a bmen, szóval biztos más van nektek)

Ha én most döntenék, inkább laptopot választanék, mert akár órákra, akár közös tanuláshoz nem árt ha tudsz vinni valamit és az asztali gépet nehéz lesz. :D

Órákon kb senki nem jegyzetel abba, ha valaki laptopot használ általában tök mást csinál.

2018. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem, ami fontos, hogy legyen könnyű. A legtöbb órán tényleg nem lesz szükséged rá, de azért előfordul, hogy igen. Vagy mondjuk ha van 1-2 óra szüneted, akkor le lehet ülni valahova tanulni ott az egyetemen belül, én sokszor csináltam. Vonaton hasonlóan. Ezen kívül i5-ös processzor elég, 8 gb ram (ha megteheted akkor a 16 lehet jobb választás, de 8-nál kevesebbet ne), normális videókártya(!!!) - komolyabb modellező programokhoz fontos lesz, meg ahhoz is ha játszani szeretnél (gtx 1050/1060 mondjuk). A macbook airt feljetsd el, borzasztóan túlárazott és semmit sem tud. Asus, lenovo gépekkel nekem sose volt bajom, sokkal olcsóbb és akciókat is ki lehet fogni. Radium, digiprime oldalakat ajánlom, nagyon jó árak szoktak lenni. És ne haragudj de muszáj megjegyeznem: a mérnöki rövid ö - az összes helyen elrontottad.
2018. jún. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ritkán, de van hogy az órákon is kell használni laptopot. Ha igen, akkor sem ott kell a programokat futtatni - de mindenképp kell egy olyan akár otthon, amin modellezni és renderelni lehet. Autocad nem kell, inkább Inventor, Creo, Solid és Catia, Photoshop és Adobe programok - néha egyszerre. És néha igen, kell az egyetemen is a laptop, prezentációra vagy bemutatásokra.
2018. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!