Ps4 olcsó laptoppal vagy gamer pc?

Figyelt kérdés

Gondolkozom nagyon, hogy ps4-et vegyek egy olcsó laptoppal vagy gamer pc-t. Ha nem lennének a ps exclusivok egyértelmű lenne a pc, de nagyon csábító mondjuk a gow vagy a horizon. A pc mellet viszon ott szólnak az fps-ek. Egy kb 40k-s laptop elvinne modjuk egy black squadot? Vagy mennyit kéne rá költeni? Egyébkén a laptopot programozásra használnám magy részben. A pc-re kb 300k-t szánnék + monitorra mondjuk 50-60k-t. Ha ps4 akkor slim lenne (azt olvastam fullhd-ra nem kell pro) + hozzá egy monitor 50-60k-ig + előfizetés 1 évre + talán később ha nagyon nem megy a kontrolleres fps egy billentyűzet egér átjátszó (mint a xim).

Ti mit gondoltok melyik lenne előnyösebb? (Kérlek írjatok éveket is ne csak annyit hogy a pc jobb meg társai)


Előre is köszi a válaszokat!



2018. jún. 12. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Én alapjáraton PC gamer vagyok, de mivel Multiplayerrel játszom az esetek többségében, ezért úgy vagyok vele, úgy is meg kell venni a játékokat, ha multizni akarok. A Singleplayer meg nem igényel olyan pontos célzást, stb. azokat lehet PS4-en nyomni. :) Na most...


Ami a PC mellett szól: szerethető, régi játékok is mennek, viszont a BitCoin miatt nagyon elmászott a VGA-k ára. Tehát ahhoz, hogy fullon játsz az új játékokkal, rengeteget kell ráköltened. Ha megelégszel a Medium + HD felbontással, akkor elég egy GTX1060. ( Aminek az árából megveszed a PS4-et, meg egy monitort )


Sajnos, emiatt letettem a PC-n való gamelésről. Egy-két multis címet pörgetek csak a 120 ezres asztali gépemen.


Ami a PS4 mellett szól:

- Multikban nincsenek csalók ( vagy nagyon kevés, ha a XIM-et nem vesszük csalásnak )

- Ha XIM-et szeretnél venni, abból is az Apex-et ( ez az újabb verziója, kisebb, olcsóbb ), számolj vele, hogy csak nagyjából lesz azaz érzésed, mintha PC-n játszanál, ugye a 30 fps a játékoknál nem hiszem, hogy annyira smooth lenne, hogy ne késleltetné az egeret.

- Berakod a játékot és megy

- Nem kell ráköltened, rá van optimalizálva a játék ( Bár PC-n már szebbek az új játékok, de ha nem vagy Grafikagiliszta, akkor nem fog érdekelni )

- Nagyon-nagyon jó exklúzív címek ( és még jönni fog, Days Gone, Red Dead Redemption 2, etc. ) DE! Ezek Singleplayerek, beleölsz 20-30 órát és utána eladod.



Ha PS4-re adod a fejed, akkor a Pro-t vedd, egy két játéknál a 60fps sokat számít, főleg ha XIM-ezni akarsz mellé, mivel 60fps-el az egér+bill kombó is sokkal élvezhetőbb. :D


Meg van egy két játék, ami droppol sima PS4-en, pl.: H1Z1.


A PS4 Pro árny oldala: GoW-nál 4k-ban rengetegszer esik 30 fps alá, full HD-ban viszont fix30 megvan.

2018. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy 1060 3GB 80k közel sem egy PS4 + Monitor ára...

PC-t ha nagyon jól kiszámolod akkor már mehetnek a játékok, pláne a picit régebbiek, akár 3-4 évesek, már High grafika Full HD 60 FPS mellett, és 255.000 Ft-ért készítettem egy configot, bár majd még picit átnézem, és még hozzá monitor is mehet :D

A PC-re ha singlizni akarsz, nem is muszály megvenni a játékokat, de a multiplayer játékok sem olyan eget merengetők, a PS-hez képest, átlagba nem drágábbak a Pc játékok, mint a PS 4 játékok.

a PC szerintem előnyösebb, tudsz rajta beszélgetni, kényelmes felületen netezni, játszani, operációs rendszerek sokasága stb...

én a PC mellett szavazok :D

2018. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd segíthetek egy PC configot összerakni, bár ha egybe szereléssel kéred, ott van az áfa, akkor azért nem 300.000Ft-ért lenne a PC, de ha az összeszerelést stb..megoldod, akkor :D
2018. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit akarsz egy GTX1060-al, mármint a 3GB-os modellel. 3GB mire elég? :D Már az 6-8 éves kártyák is 4GB-osak. Szerintem nagy lehúzás. Dehát kinek mi.


És igen tudom, nem csak a GB számít. Hanem, hogy hány hertzes, bites stb. :D De akkor is, szerintem olcsóbban kijönne PS4-ből, meg ha megunja a játékot, eltudja adni ( Ha lemezes ). Facebookon PS4-es játékcserélgetős csoportban már találsz olcsón. :D


Én meg a PS4 mellett teszem le a voksom, nincs csaló és később sem akadnak majd a gamek. Ennyi :)

2018. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük az alapoknál, maga a 1060 nem elég a 6GB-os verzióhoz, 6-8éves kártyák? Max az akkori atomerőművek, PCt lehet építeni 1070el is, ami meg már elég erős :D
2018. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha PC-n vesz CD-s játékot (mert lehet) azt úgyanúgy eltudja adni, PC-n sokkal nagyobb a választék, de ő tudja
2018. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megint hülyeséget írsz, már ne haragudj... Veszel egy lemezes játékot, beaktiválod Steamen vagy valamelyik áruházban és onnantól kezdve az accodhoz van kapcsolva, hiába adod el fizikailag a lemezt, ha a CD kulcs bevan regisztrálva a fiókodon. De legyen neked igazad. :)
2018. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pénz ügyében, én a helyedben a Ps4+olcsó gép versiora ruháznék be.
2018. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Igen az exclusive címek nagyon jók. Fullhd-ra akkor mégis csak pro legyen? A slim nem elég? Amúgy a multis fps játékokhoz használnám a ximet, ott meg úgyis van 60 fps konzolon is. A singleplayerhez meg kontroller, bár ki tudja, lehet a végén belejövök és nem kell majd xim. A pc-t egyébként használt videokártyával és procival venném, úgy sokkal erősebb lenne ugyanannyiért. A grafika az mind1 csak ne legyen papírból minden :D tehát a konzol is tökéletes.


Mégegyszer mindenkinek köszi a válaszokat. További véleményeket is szívesen várok! :)

2018. jún. 13. 23:15
 10/10 anonim ***** válasza:
10%

Van olyan játék (nekem egy csomó, valahol porosodik a polcon) megadsz egy nevet vagy beregisztrálsz a játékra és a cd cxsak telepítéshez kell na meg rajta van a termékkulcs :D

Vagy eladod a accod..

2018. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!