Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » CD, DVD, BLU-RAY lemezeknek...

CD, DVD, BLU-RAY lemezeknek mennyi az élettartamuk? Ti használtok még 2018-ban?

Figyelt kérdés

Itt a videósnak szerintem is igaza van.


Nekem vannak 15-20 éves karcolt CD-k, semmi bajuk, a DVD lemez kicsit érzékenyebb, legalábbis a Maxell DVD lemez.



2018. jún. 18. 13:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Videó: [link]
2018. jún. 18. 13:08
 2/17 anonim ***** válasza:

Én 2002 óta nem használok optikai lemezt, mindent hdd-n tárolok. A videósnak annyiban nincs igaza, hogy az optikai lemez nem mágneses elven működik, tehát egy "mágneses vihar" pont nem befolyásolja a működését.

Dolgoztam lyukszalagos meghajtóval, ennyi erővel azon is tárolhatja az adatokat, még tűzálló anyagból is le lehet gyártani.

2018. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A merevlemezeid 5-10 évenként biztos tönkre mennetek már, szintén az SSD, SD kártya, pendrive.


Videók:


Sok tárhely is megszűnt már, sokszor csökkentették a tárhelyet és törölték az adatokat pl: OneDrive csökkentése. [link]


[link]

2018. jún. 18. 16:25
 4/17 A kérdező kommentje:
Írjatok még.
2018. jún. 18. 17:43
 5/17 A kérdező kommentje:
?????????
2018. jún. 18. 18:57
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Mégis mit akarsz hallani? Van, aki használ, van, aki nem. Ezt kérdés nélkül is tudni lehet. Annyira fölösleges ezt kérdezgetni folyamatosan.

Kezdem azt hinni, hogy azért teszel fel kismillióegy hasonszőrű értelmetlen kérdést hetente, mert magányos vagy, és nincs kivel dumálnod a vhs kazettákról, meg blu rayekrő...

Javaslom, hogy tágítsd az érdeklődési köröd, és kommunikálj élő emberekkel, ne az interneten keresztül, mert nem túl egészséges nullahuszonnégyben egy darab téma körül pörögni a szobád sarkában, és minden héten megkérdezni idegenektől, hogy megjavíttasd-e a haldokló kazettásmagnódat.

2018. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sokan azt mondják nem őrök életű a lemezek, pedig nekem vannak 15-20 éves CD-m.


A videóban a srác is monda van neki 15 évesnél több CD-e, és azt is monda örökéletű.


Nem úgy mint a HDD, SD, Pendrive, SSD 5-10 év után dobhatód ki a kukába és mehetsz a boltba és vehetsz egy újat.

2018. jún. 19. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Több 20+ éves merevlemezem van amik közül még mindegyik jó. Pár hónapja kezdtem el lecserélni őket, mert elég kis kapacitásúak illetve már csak 1 olyan működő számítógép van itthon amihez lehet őket csatlakoztatni. Ezen felül van (ha jól számoltam) 14 darab sima SATA II-es, javarészt 250 GB-os merevlemezem is, amik közül a legfiatalabbat is már legalább 5 éve használom. Még ezek közül sem döglött egy sem be. Ez amiatt lehet, hogy egyik sincs folyamatos használatban, hetente egyszer előveszem őket a fiókból mert csak biztonsági mentéseket tárolok rajtuk. Az az 5-10 év amit te említesz az akkor lehet igaz ha folyamatos használatban van az eszköz. De ugyan ez igaz a CD-jeidre is, ha napi 8 órában használnád mindegyiket akkor jóval hamarabb bemondanák az unalmast. Amúgy nekem is van 15 évnél idősebb CD-m ami még mindig jó. De ez nem jelent semmit. Ha jól vannak tárolva és használva akkor mind a CD-k, mind a DVD-k, Pendrive-ok, HDD-k, ésatöbbik bőven kibírnak 30 évet is.
2018. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

# 8 Nekem 5 évet bírt ki egy WD 1TB a régi P4-es gépembe, mindig nagyon meleg volt a HDD 48 fokos, volt egy régebbi WD KB 6-7 évet ki bírt, igaz használtan vettem akkor még a gépet.

Régebben mindennap használatban volt a külső HDD-m arra menetek a torrentek, már 600 napja van vissza de már csak a szekrényben van biztonsági mentésnek, van a gépembe 690 napos, valószínűleg sok áramszünettől.


Több helyen van biztonsági mentésem, és van már szünetmentes tápegységem is.

2018. jún. 19. 16:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Örülünk neki. Ügyes vagy. Lassan mindent tudunk már az elektronikus cuccaidról. Miért akarod ezt mind megosztani velünk?

Ez az oldal kérdésfeltevésre, és tudakozásra való, nem bájcsevejre, vagy unalomból kirakott mondvacsinált heti rendszerességű ugyanolyan kérdésekre, amire te is tudod a választ, vagy nem is lehet megválaszolni.

2018. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!