Ennek mi is a valódi neve?

Figyelt kérdés

VU meter keresőszóra sikerült megtalálnom, de úgy tudom a VU meter/kivezérlésjelző kifejezést csak azokra a cuccokra használják, amik azt mutatják hány wattot ad le csatornánként az erősítő és az épp hol van a torzítás nélküli maximumhoz képest. Nem tudom másképp leírni...

Én viszont ennek a nevét keresem, ami azt mutatja, hogy hány herznél mennyire hangos a zene, vagy valami ilyesmi...

[link]


Szóval a kérdés lényege az lenne, hogy a linken lévő megjelenítési formának a nevét megtudjam, illetve ha fogalomzavarban szenvedek ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, akkor valaki javítson ki... :D

Köszi a segítőkész válaszokat! (amúgy név azért fontos, mert érettségihez kell)



2018. jún. 22. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első, nem amit keresel, az a sima kivezérlésjelző és nem az erősítő leadott teljesítményét méri, hanem a vonali jelszintű , a végfok előtti jelet.

Amit keresel, az a spektrum analizátor, angolosan spectrum analyzer.

2018. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2018. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És a spektrum analizátor a köznapi neve, vagy van valami egyszerűbb is?
2018. jún. 23. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!