Audio technica upgrade?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy ATH-M40x fejhallgató büszke tulajdonosa vagyok egy jó éve lassan. Összességébe nagyon elégedett vagyok a fejessel, viszont a kagyló méretéből kiindulva hosszú távon nyomja a fülemet és ez miatt szeretném lecserélni.

Én konkrétan az M50x-re gondoltam, megérné a befektetést? Esetleg ebben az árkategóriában mi számítana még jó választásnak (40-50k)?



2018. júl. 1. 16:05
 1/1 anonim válasza:

Szia


Ha M50x-te váltasz nem fogsz nagy különbséget hallani, és ugyanúgy nyomná a füled mert közel azonos a fülkagyló méretük.Hogy őszinte legyek 30 ezres fejhallgatót nem éri meg 40-50 ezresre lecserélni mert nem fogsz akkora különbséget érezni.


Viszont ha mindenképp szeretnél váltani akkor tudom ajánlani a Sennheiser HD 500-as szériáját.A HD559 'elmegy' basszusal rendelkezik, mondjuk, hogy jól szólnak rajta a mai számok.A Sennheiser HD569 majdnem ugyanez csak ez zárt kialakítású míg a HD559 nyitott( vagy félig nyitott, nem tudom így fejből de nincs sok különbség köztük), jobb noise isolationnel rendelkezik, sokak szerint kényelmes a párnázása (memória hab) nekem viszont nem jött be.A következő a HD579, nagyobb impedanciával rendelkezik mint az előzőleg felsorolt kettő, ami azt jelenti, hogy egy komolyabb eszközzel többet is ki lehet belőle sajtolni mint például egy telefonnal vagy akár egy számítógéppel.Szép hangzása van tipikus Sennheiser neutrál, viszont még megvan benne a mai zenékre jellemző erős, ütős hangok.A HD599 egy közel audofil fejhallgató, erősen ajánlott mellé egy USB DAC beszerzése, hogy teljes élményben legyen részed.Viszont itt már elvesznek az erőteljes hangok, az egész teljesen lapos és neutrál (jó értelemben) tipikus imádom/utálom hangzás, ha a mai zenéket kedveled akkor nem igazán neked való, klasszikus és jazz zene hallgatására a legalkalmasabb.Overall ha a mai zenéket kedveled akkor a HD559/569/579 ajánlott bár ezek is inkább komolyzene és jazz hallgatására készültek, elektronikus és őrjöngő metállal nem érdemes próbálkozni, egyáltalán.


Beyerdynamic fejhallgatók is megtalálhatóak ebben az árban DT880,DT990,DT770 Pro és DT990 Pro


Ha a célod a mai zenék hallgatása akkor a DT 880-at és a DT 990-ent felejtsd el.A DT770 Pro zárt kialakítású szóval jobb basszusa van mint a nyitott társának (DT990 Pro).Mai zenék hallgatására tökéletes,őrjönghet benne rock,metál és elektronikus zene is de még a klasszikusok is szépen szólnak benne.Ha tetszett az ahogy az M40x szólt akkor ez tökéletes választás.Zárt kialakítása miatt jól szűri a zajokat és nem is enged ki annyi zajt (nem idegesíted vele a körülötted lévő embereket).

A DT990 Pro nyitott kialakítású, nagyobb hangszínpad (olyan mintha ott lennél) viszont nincs olyan jó basszusa mint a zárt kialakítású testvérének.Jobban szólnak rajta a klasszikusok és a jazz zene.


Mindkét Beyerdynamic fejhallgatóhoz szükséged lesz egy USB DAC-ra például egy Fiio E10K Olympus 2-re (25 ezer forint körül mozog).


Összegezve:Ha veszel új fejhallgatót vegyél hozzá egy erősítőt is (a fent említett Fiio tökéletes), hogy valóban észrevedd a különbséget.Igaz így több mint 10 ezer forinttal ki fogsz lógni a keretből (Ha Beyert veszel,ha Sennheisert még lehet többel is),de egy magasabb impedanciájú (ellenállású) fejhallgatónál ha nincs erősítőd elveszik a mély és gyenge, katyvasz hangzása lesz.


Ha felmerült benned valamilyen kérdés írd le nyugodtan, szívesen válaszolok.

2018. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!