Ypszilon1980 kérdése:

Bluetooth hangszórót, ha párosítok egy mp3 lejátszóval, akkor miért csak a hangszórón tudom a hangerőt állítani?

Figyelt kérdés

A lejátszó:Sony NW-A45, a hangszórók amivel próbáltam:Connect it, Samsung, Lab31.

Pontos típust most nem tudok írni, de ha ez fontos, megírom azt is.

Azt vettem észre, hogy ha nem automatikusan csatlakozik, hanem manuálisan csatlakoztatom, akkor működik a lejátszón is a hangerőváltoztatás.



2018. júl. 2. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert az automatikusat lehet nem érzékeli a hangszóró mp3 lejátszónak, csak egy pendrivenek

vagy

az mp3 lejátszó fejhallgatóra van kitalálva, nem pedig hangszóróra, ezt nagyon nehéz elmagyarázni, az a lényeg, hogyha 2 ilyen fekete karika van a csatlakozón, akkor nem megy be olyan mélyre és csak a zenét érzékeli, azt, pedig hogy a hangerőt kell állítani azt már nem.

Ezért sem javaslom hangosításra az mp3 lejátszókat, előfordulhat ilyen

2018. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt valóban nem annyira értem, mert milyen csatlakozó nem megy bele? Bluetooth...

Sajnos ebben nem nagyon vagyok otthon.

De azért a lényeget értettem, köszi a választ.

2018. júl. 2. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A lejátszó a fejhallgató erősítő fokozat erősítését állítja. Ha a digitális hangon matekozással csökkentené a hangerőt, akkor egyre rosszabb lenne a minőség, ahogy halkítod, mert egyre kevesebb bit áll rendelkezésre a hullámforma leképezéséhez. Csak egy példa: egy 0dB-ig kivezérelt jelet (hangosabb nem lehet) le akarsz halkítani 25dB-el, mert épp olvasni akarsz, és csak háttérzenének kell. Teljesítményben ez kevesebb mint 1/300-ad része az eredeti jelnek (a fül logaritmikus), a kimenet feszültségszintje 1/17-ed része az eredetinek. Ilyenkor már a jelformát visszaadni nincs 32767 értéked (tudom hogy összesen 65536, de a jel pozitív-negatív félperiódusokból áll), csak 1927. Ez már brutális minőségromlás. (Nem véletlenül dolgozik az összes digitális hangkeverő eszköz belül 32 bittel)

Ha így küldené át a Bluetooth hangfalra, kivágnád a kukába olyan szarul szólna kis hangerőn.

Egyszerűbb, ha az eredeti hangmintákat küldi át, és a hangerőszabályzást megoldja a BT hangszóró, valami hasonló módon, mint a lejátszó a fejhallgatókimenetnél.

2018. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó, igen, ezt a részét értem.

Akkor ezek szerint mikor magától csatlakozik, akkor fülhallgatóként érzékeli és amikor manuálisan csatlakozok, akkor meg hangszóróként, ilyenkor azért tudok hangerőt változtatni?

2018. júl. 2. 22:15
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként a bluetooth fülessel nincs ilyen gond, mert ott rendesen működik a hangerő állítás, mind a lejátszón, mind a fülesen.

Én egyébként eddig is azt hittem, hogy valójában mikor én a lejátszón állítok hangerőt, akkor ugyanúgy a bluetooth hangszóró hangerejét vezérli, nem tudtam, hogy kétféle mód lehetséges.

2018. júl. 2. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!