Kétzseri adam kérdése:

Van egy olyan mélynyomóm amiben piros/fekete audio kábel megy bele, hogyan tudnám ezt átalakitani?

Figyelt kérdés
Nos a mélynyomó olyan 8 ohm és a Hi-fim-ben nincs ilyen bemenet tehát valamilyen AUX , vagy hasonlóvá kéne átalakitani ?

#HiFi #Hang kábel
2018. júl. 16. 06:47
 1/9 acelsziv ***** válasza:
Itt váljak ebbé ha értem. Minek akarsz hangszórót kötni a hifi bemenetére?
2018. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vegyél hozzá egy ilyet, erre pedig köthetsz aktív hangfalat.

[link]

2018. júl. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fórumokon gyakori, bár józan ésszel felfoghatatlan: laikusok képtelenek megkülönböztetni bemenet és kimenet fogalmát. Szóban szabadon cserélgetik, egyik helyett mondják / írják a másikat.
2018. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából nekem nem számít hogy, mibe, csak hogy át lehet-e alakítani..??
2018. júl. 16. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
És milyen színűre szeretnéd átszerelni?
2018. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megoldható. Szétkapod az un. "Hifit", ami tudomásom szerint nem is tárgy, hanem egy fogalom, amit nehéz lenne szétszerelni, de tegyük fel, hogy gondolatolvasó vagyok és kitaláltam, miről beszélsz.

Megkeresed benne a sztereó végfokozatok bal-jobb bemenetét, azt szakszerűen kivezeted egy piros és fekete(?) csatlakozóra, szükség szerint DC-leválasztó, csatolókondenzátorokat is beépítve. Ez attól függ, hogy milyen kimeneti pontot találtál, leválasztott vagy nem.

Amennyiben feltételezzük, hogy a mélysugárzó a sztereó jelből elvégzi a többit, vagyis a monóra közösítést és magasvágást. Meg az is előfordulhat, hogy előerősítőt kell közbeiktatni, ha túl halk lenne.

2018. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Megoldható. Szétkapod az un. "Hifit","

Ha még a kérdést sem tudja megfogalmazni, akkor szerinted mi történne a szétszedéssel?

Ellenjavallott a dolog.

2018. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te most komolyan egy erősítő inputra akarsz bekötni egy hangfalat? Vagy miről beszélsz?
2018. júl. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha még a kérdést sem tudja megfogalmazni, akkor szerinted mi történne a szétszedéssel?"


Szerinted komolyan gondoltam? Leírtam a szakmailag korrekt választ, mert épp ráértem és hobbiból írni támadt kedvem. Nálam ilyen elő szokott fordulni, csak úgy.

Nyilvános fórumokon a válaszokat mások is olvashatják, okulhatnak belőle, később kereshető, a Google is gyakran vezet errefelé, ha esetleg tapasztaltad.

Viszont az intelligenciához az is hozzátartozik, hogy egy kérdésből ki lehet olvasni további, nyilvánvaló dolgokat is. Szerintem ezt inkább neked kellett volna detektálni, logikusan gondolkodva: ha ezt így megírtam (meg a #3-at is, ha a névtelenség miatt nem is azonosítható), akkor talán lehet annyi sütnivalóm, hogy a te írásod valójában felesleges.

De mindegy egyébként...


# 8:


Írtam már a megfejtést: Fórumokon gyakori, bár józan ésszel felfoghatatlan: laikusok képtelenek megkülönböztetni bemenet és kimenet fogalmát.

2018. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!