Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » VHS videomagnómra, DVD felvevő...

VHS videomagnómra, DVD felvevőmre, mini hifimre, érdemes ennyi pénzért szervizeltetni?

Figyelt kérdés

Voltam szervizben meg kérdeztem stb. A videomagnóm 10 ezer felett lenne a javítása, ami nekem kicsit sok, már 5x vagy 6x volt szervizben, 2012-ben 24 ezerért csinálták meg.

DVD felvevőmet 10 ezer alatt meg csinálnák, 1x volt még csak szervizben 2013-ban, akkor is 10 ezer alatt csinálták meg 6500 ft volt ha jól hiszem akkor.

A hifim szintén 10 ezer felett lenne a javítása, ami megint sok nekem kicsit. Sajnos MP3 zenéket nem játssza le csak sima audiót, és sajnos nincs rajta AUX bemenet.


Van nekem még egy micro hifim, aminek el volt menve a hangja 2015-ben, és a szerviz 9000 ft-ért csinálta meg, de azóta semmi baja. Ez már viszi az MP3-s CD-t, van AUX bemenete.


Ritkán hallgatok kazettákat, bakelit lemezeket, CD DVD lemezeket is szintén. Mindennapos inkább gépről filmnézés, zenehallgatás AUX bemenetes hifimmel.

De azért néha jól jön retrozás, főleg akkor jó ha gépemmel bármi történik és akkor retrozok mert plafont biztos nem nézem. CD, DVD lemezeket se vesszek már mert kevés adat fér rá, és a mai kódekeket nem játssza le a DVD felvevőm, ami van itthon 1 db DVD üres lemezem azt még el használom.


Hifim hibái:

Millenium mn 9644, kettő kazettás DECK, 3 CD-s váltós, bakelit lemezjátszós mini hifi.


Néha azt csinálja én adom rá a hangerőt és inkább le veszi a hangerőt, de ezt csak nagyon ritkán csinálta.



Karc mentes CD néha akadozik a hifin, de a DVD íróba nem akad audio CD.



CD bent van néha mégis azt írja ki no disc, mikkor nincs bent a CD akkor meg azt írja ki mint ha bent lenne, de lejátszani persze nem tudja.



CD tálca teljesen nem akar ki jönni és be sem, kézzel kel neki segíteni, CD váltó gombok és az Open gomb is nagyon nehezen működik a hifin nagyon erősen kell meg nyomni hogy kicsit ki lökje a tálcát, néha azt csinálja hogy nyomom az OPEN gombot inkább vált egy másik CD-re.



CD tálcának nem segítek teljesen ki jönnie akkor hallani a motor hangot és kattan 1-2-t és ki írja DORR ERR, néha azt csinálja akarom ki jön a tálca és raknám be a CD-t inkább gyorsan be megy a tálca, néha meg bolondul.



Két kazettás DECK hifi nyúzza a szalagot (de másik magnóba is, lehet a kazetták már öregek), már párszor megpucoltam a fejet is. Pár éve ezelőtt a DECK 1 be kapta a szalagot és a görgő mellé felcsavarodott és nem tudom leszedni de szerintem nem ér oda a lejátszásnál. Azt vettem észre nem olyan rég a kettő kazetta részénél a gumigörgők meg vannak repedve.



A lemezjátszót el indítom nyikorog egyet a lemezjátszó tányéra, de csak addig 1 mp ig amig nem kezd forogni, ritkán a lemez vége feléhez ér a tű de még a zene még nem járt le a lemezjátszó meg áll, de lehet a hifi hátulján állítani hogy folyamatosan forogjon a tányért akkor végig játssza a zenét. 3x volt szervizben de akkor még jót állásos volt.


Philips vcr vr550 VHS videomagnó

1. Némelyik LP kazetta fut ugrál a kép, ezt szervizbe meg se tudták csinálni 2012-ben.


2. Kazetta széllejit rongálja, néha lazán adja ki a szalagot a VHS.


3. Néha nem tuja rendesen ki adni a kazettát, az egyik vége majdnem a tetejéhez ér a videomagnónak, a másik vége meg lent marad, néha nem tudja be venni a kazettát.


4. Néha vissza pörgetni se tudja a kazettát inkább ki kapcsol.


5. A visszapörgető gomb se működik mindig, néha azzal is elindul a lejátszás. Most már le is tört a pörgető gombja.


6. Hiba meg a videomagnó távirányítójával van, nem sok gomb működik már rajta, hiába próbáltam ki vadi új elemmel.

5x volt már szervizben.


Philips dvdr3480/58 DVD felvevő

Tálca nem akar ki jönni, csak ha tetejére ütök. Régen is volt már ez a baja 2013-ban, de akkor később be se kapcsolt már égett szaga volt, 6500 Ft-ért csinálták meg szervizben.

1x volt még csak szervizben.


Haverommal is beszéltünk erről a szerelő ár meghallgatása után. Hát annyit mondott a haverom sok hibája van a VHS-nek, és ezért nem érné meg, meg elavult, szintén ez volt a válasza a hifimmel kapcsolatban, meg azt is mondta hogy mikkor meg vettem már akkor is hibás volt a kazetta részei, DVD felvevőmre azt mondta még megéri.



2018. júl. 22. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Mikor jön a következő rész?
2018. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Soha.


Írtam hogy voltam szervizben érdeklődni.

2018. júl. 22. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Én a fenti regény folytatására gondoltam.
2018. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A hibák többsége mechanikai hiba. Drága a javítása mert pepecs munka. Tapasztalatból mondom.
2018. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
# 4 Akkor mit csináljak a cuccaimmal?
2018. júl. 22. 18:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Dobjam ki őket?
2018. júl. 22. 18:44
 7/12 anonim ***** válasza:

És még mindig van, aki bedől ennek a kérdezőnek.



#1, úgy hiszem, hamarosan.

2018. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 7 Írtam már hogy voltam szervizben.

Te meg úgy látszik nem tudod elolvasni amit írtam.

2018. júl. 22. 20:10
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván el tudná olvasni, ha akarná. De ki az a marha, aki egy ilyen eposzt elolvas? Dobd ki mindet, könnyebb lesz mindannyiunknak.
2018. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kidobhatnád azokat, is amikről a jövőben terveztél kérdést feltenni.
2018. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!