Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 8 Ohm-os erősítőre nyugodt...

Robi1980 kérdése:

Egy 8 Ohm-os erősítőre nyugodtan ráköthető olyan hangfal, melyen az impedancia megadott értéke 4-8 Ohm?

Figyelt kérdés

Konkrétan az bizonytalanít el, hogy egy adott hangfal impedanciája (gondolom) konkrét érték. Tehát adott impedanciától alacsonyabb értékű erősítőre (is) lehetne kötni, ha jól tudom. Az ideális persze az azonos lenne. Szóval nem tudom, hogyan is értelmezzem ezt a tág impedanciát a hangsugárzón. Logikám szerint a felső értéknek kellene lennie a ténylegesnek.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 26. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A frekvencia függvényében felrajzolt impedancia egy elég "zavaros" görbe, nem megfogható olyan konkrétan, hogy 4 vagy 8 ohm. Persze, azt sem lehet mondani, hogy teljesen mindegy lenne.

A 4-8 ohm jelölésű hangsugárzók (ami bizonyára a kettő között mozog valahol) gyártói valószínűleg úgy akarnak hatni a laikus vásárlókra, hogy "mindegy az neked, akaszd rá és használd".

Egyébként is lehetséges 8 ohm terhelhetőségű végfokra 4 ohmos hangszórót kötni, ha odafigyelsz a melegedésre és nem hajtod ki túlzásba.

Minőségi következménye annyi lehet, hogy nagyobb terhelőáramon (kisebb impedancián) a félvezetők sajátosságai miatt változik a linearitás, nőhet a torzítás, ami sokaknak esetleg fel sem tűnik. Pláne D-osztályon a linearitás fogalmát is át kell értelmezni, ott ez már nem is érvényes elvileg.

2018. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kifelejtettem az előzőből, elképzelhető olyan logika is a gyártó részéről, hogy konkrétan 8 ohmos hangsugárzót ad neked, ami simán ráköthető 4 vagy 8 ohm terhelhetőségű végfokra egyaránt.

Ezért elnevezi 4-8 ohmosnak, a tipikus amerikai vásárló kedvéért, aki eleve sötét a témához, hogy nyugodtan megveheti.

Egyébként régebben nézelődtem a témában, gyártói és egyéb külföldi oldalakon, de pontosan már nem emlékszem, hogy miket írtak erről.

2018. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!