Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox 360 vagy PS4 mozgásérzéke...

Xbox 360 vagy PS4 mozgásérzékelőkhöz ért valaki vagy van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Páromnak van Xbox360 és PS4 is. Szeretnék valamilyen táncolós játékot beszerezni, de nem tudom mi lenne a legjobb. Valaki elmondaná mi a különbség a táncszőnyeg, a fagyi, a kamera, meg az egyéb lehetőségek közt? Melyik hogy működik, mennyibe kerül, melyik a legjobb?
2018. aug. 6. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Kinectre nagyon sok játék van, én azt választanám(x360).
2018. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fagyi vagy nyalóka kontrollert magában szerintem nem használja táncolós játék, elvileg abban egy mozgás és sebességérzékelő van csak, talán a kézmozgást lehet vele követni valamennyire. Szőnyeggel kiegészítve láttam.


A táncszőnyeg az első igazi táncos kiegészítő és a legegyszerűbb is, de cserébe nagyon pontos. Gyakorlatilag a szőnyeg fel van osztva 9 egyenlő részre mint egy számológép számai, a középső általában semmi. Amelyikre rálépsz azt veszi be a gép. Az ilyen táncos játékoknál nem is a tánc fontos hanem hogy pontosan leismételd a képernyőn megjelenő pontokat a szőnyegen. A Dance Dance Revolution c játékok hozták meg a népszerűségét.


A második a sima (playstation) kamera egy fokkal jobb ha a táncélményre vágysz. A technológia nem új csak kifinomultabb mint régen. Gyakorlatilag a kamera a hirtelen változásokat próbálja követni az előtérben vagyis a mozgó embereket. Ez elég pontatlan, de a táncolós játékok figyelembe is szokták venni és általában csak nagyjából kérik a képernyőn található mozgás ismétlését. Ha ketten táncoltok nagyon könnyű összezavarni a kamerát, ugyanis ha egymásba csúsznak a mozdulataitok akkor el szokta veszíteni ki melyik és hol kezdődik. A Just Dance sorozat az egyik legismertebb kihasználója.


A Kinectet pont emiatt találták ki, teljes mozgáskövető kamera. Személy szerint felismeri az embereket és három dimenzióban követi őket. Ötvözi a pontosságot az élménnyel. Gyakorlatilag a táncolós játékok amikben igazán remekel ott viszont nincs vetélytársa. A hátránya, hogy az Xbox 360as Kinect volt igazán népszerű, az Xbox Oneost kukázták, tehát csak régebbi dolgok közül választhatsz (és emlékeim szerint elég sok helyet is kér, talán 2m-re kell állni tőle). A Dance Central sorozat (főképp a harmadik rész) minden hasonló próbálkozást szénné aláz.


Árban elvileg a sorrend ugyanaz mint ahogy említettem őket. A Kinect a technológiából adódóan még használtan is általában drágább mint egy PS4 kamera. Szőnyeget nem tudom mennyire lehet kapni, az elég kifutott technika.

2018. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ, azt hiszem beszerzünk egy kinectet :D
2018. aug. 7. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!