Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Furcsa hangot ad ki a mélynyom...

Furcsa hangot ad ki a mélynyomó membránja. Mi lehet?

Figyelt kérdés

10 éve aktívan használok egy DELL ADA995 névre hallgató 460 watt összteljesítményű 5.1-es hangrendszert. A minap figyeltem fel egy jelenségre, amit eddig még nem vettem észre. Szólt a zene, és elég közel volt a fülem a mélynyomó membránjához. Észrevettem, hogy olyan hangot adna ki, mint ha a membrán alatt kis homokszemcsék lennének, vagy kicsit mintha szökne a levegő belőle (?). Megvizsgáltam a membránokat, nem látok rajtuk lyukat, s a gumiperem sem repedezik.

(Ugyanolyan tisztán, erőteljesen szól mint 10 éve amikor új volt, de eddig sosem vettem észre hogy ilyen hang is lenne. Akkor észrevehető amikor kicsit közelebb megy az ember a membránokhoz.)lehet ez? Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 10. 17:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit tudni kell, hogy a mélynyomóban két hangszóró van. Mindkettőnél lehet észlelni ezt a kisebb zajnak nevezhető valamit.
2018. aug. 10. 17:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Analóg végfok IC-k vannak benne, aminél egy kis keresztezési torzítás befigyelhet.

Ha erről van szó, fülre úgy lehet legjobban megfigyelni, hogy beszédet figyelsz (hírek stb.), halkan és közelről.

2018. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha hangerőtől függetlenül jelentkezik ez a probléma (tehát kis hangerőnél is megjelenik) akkor az előző válasza korrekt, ha csak nagy hangerőn hallod ezt a szélzajt, lehetnek illesztési hibák, 10 év elég ahhoz, hogy meglazuljanak az illesztések, főleg ha zárt ládáról van szó, ott különösen fontos, hogy légmentesen zárva legyen.
2018. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aktív, nem zárt láda. Egyébként nagyobb hangerőnél jelenik meg. Mintha kicsit torzítana a basszusnál. Vagy nem is tudom pontosan, jól megfogalmazni a hangot. Tényleg mintha porszemcsék lennének alatta. Persze ezt csak a hanghatásra értem.
2018. aug. 11. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!