Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem jelenik meg a kép a...

Miért nem jelenik meg a kép a monitoromon, ha az rá van kötve az Xbox 360 konzolra? (Bõvebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval adott egy Pc monitor aminek a hátulján van a VGA(általában a kék) és van egy DVI (ez fehér általában nagyobb is meg másabb) Most ezeket csak megkülönbõztetésért írom, hogy egyszerűbben felismerhetõbb!

Aztán adott egy Xbox 360 játékkonzol ami Fat, de van rajta rendes szürke színű Tv bemenet amivel a százlábú bemenet a régebbi Tv-hez csatlakoztatható.

Térjünk el ettõl a lényeg, hogy az Xbox 360 hátulján van már a Hdmi bemenet. A monitor nem Hdmi bemenetes így szimpla ugyanolyan végű Hdmi kábelel nem tudom összekötni a boxot és a monitorom!

Ezért vettem egy Hdmi és Vga átalakító adaptert.

Így úgy próbáltam összekötni, hogy a Vga kábelt a monitorba dugtam annak a másik része az adapterbe (ez egy kis doboz) majd az adapter végén lévõ Hdmi bele az xboxba.

Ez meglett és sok helyen halottam ez így müködik. De hiába kapcsolom be a boxot nincs kép rajta! Pedig látszik, hogy a monitoron valami kékség van ebbõl ítéltem, hogt nincs baja csak nem jeleníti meg a képet. Próbáltam számítógépen a monitor müködõképes és az adapter is amúgy. Hiába van jól bedugva és rögzítva semmi kép! Azelõtt Hdmi monitorom volt Hdmibe kötve a boxon is, de elromlott az a monitor ezért próbálkoztam másik monitoron, de azon nem megoldható ez.

Amíg a boxra volt kötve nyomtam a beállítási gombokat az reagált kiírta felül, hogy Dvi a másik opció valószínüleg a Vga lenne vagy csak holtér nem értem. Mit kellene csináljak vele?

Dvi csatlakozóval, kábelal és Dvi to Hdmi adapterel próbáljam ki vagy szerezzek be egy Hdmi monitort amin már van bemenet! Esetleg lehet valamit kezdeni a jelenlegi állással?

Köszönöm a segítséget! :)



2018. aug. 10. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor kijön a kékes szín, az Y és az RT gombot nyomni kell egyszerre és a gép magától újraindul. tartani kell úgyanúgy a gombokat, amíg meg nem jelenik az xbox 360 indítási logó.


https://www.youtube.com/watch?v=GTISQmExGjw


https://www.youtube.com/watch?v=hEOh4Ge3bLw

2018. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Xbox 360 hátulján van már a Hdmi bemenet."


Az nem bemenet, hanem kimenet.

Ilyen esetben nem szabad HDMI --> D-Sub átalakítót venni, mert az digitális --> analóg konverzióval, minőségromlással, megbízhatatlansággal jár együtt.

Sokkal kézenfekvőbb egy HDMI-DVI kábel vagy adapter, miután a HDMI és DVI elektromos szempontól teljesen ugyanaz, jel ugyanaz, így semmit nem kell rajta alakítani. Csak nyilván magát a csatlakozót / bekötést.

2018. aug. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!