Fujifilm finepix S5800-am van, hogyan tudom úgy beállítani, hogy a papír, -illetve a digitális (pl cd-re kiírt) képeken kijelezze a dátumot?

Figyelt kérdés
beállítható ez egyáltalán ezen a gépen?
2010. jún. 21. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Igen, beállítható.

Nem tudom milyen kézikönyvet kaptál hozzá, de itt:

[link]

a 93. oldalon a "print order menüben" választható a "with date" opció.

Nem tudom, hogy milyen célból kell. De ha családi, ill emlékfotókat készítessz, akkor ez a beégetett dátum nagyon illúzióromboló tud lenni, és olyan jellege van a képnek, mint amikor egy közterület-felügyelő fotózza a tilosban parkoló kocsit.


Két dolgot tudok ajánlani a kiváltására. Ha aznap kopizod át a képeket adattárolóra - akkor a fájl dátuma a fotózás dátuma. Amúgy pl. a Total Commander is beállítható úgy, hogy a fájlok eredeti dátumát megtartja, és akkor még az aznapi kopi is felesleges. Ha meg kinyomtatod, vagy előhívatod papírra, akkor a kép hátuljára írd, vagy bélyegezd. Egy dátumbélyegző nem egy vagyon, de sokkal gusztusosabb a hátoldalon levő dátum, mint a képbe beégetett...

2010. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi sajnos nekem ilyen nincs a gépemen :(
2010. jún. 27. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!