Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Minőségi zenehallgatásra...

Minőségi zenehallgatásra keresek hangfalat, melyik a kiszemeltek közül?

Figyelt kérdés

Nem tudom mivel járnék jobban, hifi-vel vagy aktív sztereo hangfallal.

Jelenlegi elképzelések:


Pioneer P2 Mini Hifi

[link]


Pioneer P1 Mini Hifi

[link]


Pioneer X-HM86D Mini Hifi

[link]


Onkyo CS-N765 Mini Hifi

[link]


Klipsch The Sixes Aktív hangfal

[link]


Panasonic SC-PMX150 Mini Hifi

[link]


Igaz, hogy a Pioneerből linkeltem a legtöbbet, de nem azért mert az a szimpatikus, inkább azért, mert abból van több választék ilyen árkategóriában.

Sőt, jelenleg a Klipsch és az Onkyo felé húz a szívem. Összességében azért, mert ezekről olvastam, hogy erőteljesebb-dögösebb a hangzása ennek a két márkának.

Pioneerről nem tudok sok mindent.

Az is kérdés, hogy a drágább hifik érnek-e ennyit, vagy csak azért drágák, mert tartalmaznak hálózati szolgáltatásokat - engem azok nem érdekelnek. Így nem tudom tényleg többet ér-e egy 200 ezres hifi ennyi pénzt például egy fele ennyibe kerülőhöz képest.

KI melyiket ajánlaná?



2018. aug. 21. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, égy 200k-s hifi nem fog minőségi hangzást biztosítani, legfeljebb avatatlan füleknek. De az a helyzet, hogy az általad linkelt cuccok is csak azoknak.

Aktív hangfal pedig ritkán (és a drágák között) tud olyan jó lenni, mint egy passzív egy erősítővel. Mindig jobb minőséget kapsz, ha nem a kompakt megoldást, hanem a külön komponenseket választod. Szerintem ez az élet más területeire is igaz.

Ha valóban így szórhatod a pénzt (nyugi, viccelek), és arra vetemedsz, hogy újat vegyél dupla felárért, akkor oké, de használtan azért a Klipsch áráért rengeteg olyat is kaphatsz, ami minőségben a földbe döngöli őkelmét. :)

2018. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Isti1976 ***** válasza:

A minőségi zene relatív, de szerintem nem az általad írtaknál kezdődik. A mini hifi semmilyen formában nem teljesíti.


Első kérdés a szoba mérete. Minél nagyobb annál drágább hangfal fogja csak jól beszólni.


Második a minőség amit el akarsz érni. Itt sincs jó hírem, ha tényleg minőségit keresel. Érdemesebb a rendszert lassanként megvenni, mindíg 1-1 komponenst, amire épp futja, ne egyben olcsón rosszat. A jó cucc életed végéig kiszolgál, a rossznak meg bukod az árát.


Hangfal:


200eFt alatt kb ez a legjobb:


[link]


kis szobába, ennyiért még fém magassugárzóval, ami fémesen rezonál, de nagyjából pontos a hangvisszadása. Sokkal jobb, mint egy mini hifi hangfalai.


Kb 500eFt környéként jön egy szintugrás, pl:


[link]


ebben már bársonyos a magas, de egyes nehezen reprodukálható hangszereket pl trombita nem fog tudni élethűen visszaadni.


KB 800eFt környékén jönnek azok a hangfalak amik már elég élethűen szólnak, de kisebb hibákkal terheltek. Nekem pl egy ilyen "kompromisszumos" hangfalam van, ismerem a hibáit, előnyeit. (Audio Physic Classic 20)


Az igazán jó hangfalak ára, minőségi zenehallgatáshoz e fölött kezdődik.


Hasonló levezetést írhatnék az erősítőkről is. Általánosságban a hangfal számít a legtöbbet, de egy jó sztereó erősítő is 350eFt -tól indul pl Vincent SV227-es, amibe már nem lehet belekötni az kb 850eFt pl Audia Flight Three S. Kevesen ismerik ezeket a valóban minőségi márkákat. Pioneer stb-t felejtsd el, ha tényleg minőségi zenét akarsz hallgatni.


Legjobb szakember (nem bolti eladó) segítségét kérni aki már végigtesztelt sokmindent és élőben meghallgatni, nehogy mellé nyúlj.


A listádból egyedül a Klipsch értékelhető, de azért a pénzért én álló hangfalat vennék, erősítőt pedig később, külön. A kis dobozok mély tartománya általában rosszabb, mert nincs reflex tér/nyílás a hangszóró karakterisztika alsó letörésének pótlására.

2018. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!