Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nincs kép és hang HDMI...

Miért nincs kép és hang HDMI kábelen keresztül? Tudna segíteni valami hozzáértő?

Figyelt kérdés
Adott egy UPC HD Mediabox, és egy HD TV. Eddig minden rendben volt. Lakás átalakítás miatt ideiglenesen egy régi TV-vel lett összekötve SCART kábellel, és úgy ment. Mindeközben a padlásra felkerült egy 4-es elosztó, mivel 4 helyre kell leállnia a koax kábelnek, így a 2-eseket megszüntettem, amiből volt 3 darab. Ez az elosztó 5-2400mhz-es, műholdas, de azt mondták, a kábeles is beletartozik, működik vele. Minden működött is vele, internet, és TV is. De amikor oda került a sor, hogy visszakerült a HD TV, akkor a HDMI kábelen keresztül egyszerűen nem volt se kép, se hang, de azt sem írta, hogy "Nincs jel", csak fekete képet mutat, úgyhogy vesz valamit, de mégse. Egyszerűen nem értem. Még nem volt olyan problémám, amit ne oldottam volna meg, de ez nem jó így. Most kellene valami hozzáértő. SCART-al továbbra is működik, most azon nézzük a TV-t. Nem tudom, hogy az új elosztó okozza, vagy a régi TV valami képfelbontást elnyomott. Ez esetben nem tudom, mit csináljak, mert a mediabox már újra lett indítva, resetelve és hasonlók. Holnap megpróbálom visszahelyezni a régi elosztókat, amiből van 3 darab, ahogy említettem, és mindegyik 2-es, tehát a 3 darab 4 felé oszt ugyanúgy.

2018. aug. 24. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem nézlek bénának, de van, hogy a legegyszerűbb dolog marad ki:


Átállítottad a tv-t, hogy a HDMI-ről vegye az adást? Nem biztos, hogy automatikusan átáll.

2018. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Samsung?
2018. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, a forrás az első mindig. Igen, Samsung. Egyszerűen nem értem.
2018. aug. 24. 21:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerinted miért találtam el a Samsungot?

Mert szerviztapasztalataim alapján ezeknél valószínűbb, hogy áram alatti dugdosás miatt elpusztult a HDMI-bemenet.


– A HDMI-kábelben külön érpár van a DDC-info számára, illetve ezen közlekednek még a titkosítási kulcsok is DRM-átvitel esetén.

– 4 érpár van az adatátvitelre, illetve ebből egy az órajel (az érpárakon nem külön megy a jel, hanem csak a sávszélesség bővítése okán van 3 érpár, de azokon egy digitális adatfolyamba tömörítve megy a kép és hang.)


Ha például a DDC-infó kapcsolata létrejön, akkor van felismerés, de nincs átvitel, ha hibás valamely másik érpár bemenete. Esetleg lehetséges részleges átvitel is, butított sávszélességen. Ilyenkor állhat elő az a fura helyzet is, hogy rendesen látjuk a UPC-box menüjét (alacsony felbontású összetevő), de sötét a háttér, nincs kép.

2018. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából ezt két készülékkel is megcsinálta, tehát nem az a gond. Közben lefuttattam egy UPC Mediabox "Műszaki tesztet", és ott gondot jelzett. Valami gond van a kapcsolattal, ami nem hat ki a csatornákra, de gondot okozhat felvételnél, vagy videotárnál. Na, ez gond, mivel akkor az elosztóm a rossz. 4 felé kellene leállnom a házban, de hogy oldjam meg legjobban?


1 Connect box

2 TV (kábeles)

1 Mediabox (ehhez tartozik HD TV)

2018. aug. 24. 22:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából le vagyunk állva, csak én kiktattam 3 darab 2-es elosztót, ami 1000mhz-ig működött. Akkor visszateszem azokat, de én úgy tudom, jobb olyan elosztót használni, ami annyi felé osztja, ahány felé kell leállni?
2018. aug. 24. 22:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik, ezt írtad:


"SCART-al továbbra is működik, most azon nézzük a TV-t."


Most akkor miről is beszélünk?

2018. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De az nem közvetít HD csatornát, mi pedig azért fizetünk. Van, de ugyanolyan képminőséggel, mint a sima. Akkor mindegy, ha nem fizetjük.
2018. aug. 24. 22:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Még szép, de nem arra írtam. Ha a SCART-kimeneten jönnek az adók, akkor mit variálsz az antennakábelezéssel? Semmi köze a HDMI-kapcsolat működéséhez.


Másképp fogalmazva: ha probléma lenne a vétellel, az egyformán nyilvánulna meg a SCART és HDMI kimeneten egyaránt.


Annyi, hogy nem zárható ki még a box HDMI-kimenetének hibája sem, bár olyat én még nem láttam (a bemenetek szoktak inkább elszállni), de attól még akármi lehetséges.

2018. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A másik kérdésnél most írtam meg, hogy hibát jelez a box.
2018. aug. 24. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!