Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki javítja meg a becsíkozódott...

Ki javítja meg a becsíkozódott plazma tv-t?

Figyelt kérdés
Két tv-m is bal oldalt egy sávban vibráló csíkozódást mutat (egy Samu és egy Pana). A szervíz azt mondja javíthatatlan (4-7 éves gépek), ezt el nem tudom képzelni. Csak éppen tudni kéne a hibás alkatrészt (IC) és kicserélni. Valószínűleg ugyanaz az alkatrész ment tönkre mindkettőben pedig mást a gyártója (de az alkatrész ugyanaz lehet). Miért nem javítják meg, inkább kidobatják velem amivel elég nagy kár ér!?

2018. aug. 26. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogyasztói társadalomban élünk. Vagyis úgy gyártanak mindent, hogy ne lehessen javítani. Vagy ha találsz egy olyan őrültet, aki megteszi, akkor kb annyiba fog kerülni, mint egy új. SMD technológia, nagyjából nem forrasztható szerviz körülmények között. Nem éri meg beruházni a technológiára.
2018. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A másik része, hogy a gyártók már nem adják ki a rajzokat.
2018. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ki javítja meg a becsíkozódott plazma tv-t?"

Ha kijelzőhibás, akkor senki.

Egyébként Panasonic és Samsung plazmákban nem nagyon szoktak egyforma IC-k lenni. Más kijelző, más meghajtás. Látatlanban nem zárom ki, de én meg pont nem tartom valószínűnek.

2018. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a kijelző sérült, akkor nagy eséllyel javítható. Ne a márkaszervizbe vidd, hanem keress egy kis műhelyt, ott nagy eséllyel megjavítják. A márkaszervizekben már csak modul szintű javítás van, sajnos egy-egy panel ára tényleg elég húzós. Az pedig nem igaz, hogy az SMD technológia nem javítható. A gyártósorok végén is javítják a hibás panelokat, nem megy minden egyből a kukába. Szép is lenne. Sokszor egy egyszerű páka elegendő egy-egy alkatrész cseréjéhez persze nagy szakértelem mellett. A kapcsolási rajzokat és a szükséges szoftvereket el lehet érni zárt fórumokon, amiket többnyire oroszok üzemeltetnek. Az ügyesebb szervizeseknek ehhez mind van hozzáférése (a regisztráció nem egyszerű, bizonyítanod kell a szakértelmet).
2018. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"SMD technológia, nagyjából nem forrasztható szerviz körülmények között."


Csak manapság már mások a szervizkörülmények is, sőt nem is pont csak azon múlik. Például én is megcsinálok olyan SMD-munkákat, amit 20 éve nem gondoltam volna, hogy valaha meg fogok csinálni.

Aki megreked a fejlődésben, annak persze nem fog menni.


Plazma buffer IC-k cseréje is megoldható egyébként.

2018. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel a kiijelző sértetlen , hozzá sem értünk ezért gondolom, hogy valami vezérlő áramkör tipikus meghibásoudása lesz, és ehhez keresek szakértő
2018. aug. 27. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mivel a kiijelző sértetlen , hozzá sem értünk ezért gondolom..."


Jó vicc. Kijelzők nem csak külső behatásra szoktak meghibásodni és nem csak látható sérüléssel. Pláne az LCD-k. De plazmánál sem feltétel, hogy be kell törnie.

Logikusan gondolkodva én azt hittem, hátha közlöd előbb-utóbb, milyen hibát állapított meg a szerviz. Konkrétan, minek a hibáját?

De eddig itt még csak a saját laikus feltételezéseid láttam, aminek semmi alapja, plusz még vicceskedsz is.

Persze, hányszor tévedtem már ezen a fórumon, amikor ésszerű reakciót vártam egy kérdezőtől...

2018. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vicc. A szervizek (pana is meg a samu is) telefoni bejelentkezéskor közölték hogy be se vigyem mert NEM javítható! Egyébként is azt kértem jöjjenek ki a készülékért mert nehéz darabok. Szóval kellene valaki aki ezt a "közismert" hibát megjavítja X összegért. Van ilyen kis hazánkban?
2018. aug. 28. 07:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval nincs olyan tv szerelő aki értene a plazmákhoz? mi az hogy javíthatatlan? ha valaki érti mi okozza a hibát akkor lehet tovább lépni a javítás felé, de ehhez nem találgatni kell, hanem tudni. Nagyon sok plazmát adtak el elég drágán, de szerintem 90% nál ez a hiba. Szemétre a szeméttel? kicsit fura ez a hozzáállás főleg a gyengeáramú technikában. Tehát senki de senki, nincs az a pénz?
2018. dec. 10. 08:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Márkaszerviz nem mérvadó, mert ők általában csak komplett panelokat cserélhetnek, ráadásul a plazmákról már le is mondtak, vagy legalábbis nem szívesen foglalkoznak vele. Nehézkesebb, körülményesebb.

Ehhez képest vannak nekik a garanciális LCD-k bőven, amivel sokkal könnyebb bánni.


"be se vigyem mert NEM javítható!"


Mondták azt is, hogy tapasztalataik szerint kijelzőhiba, vagy ezt a részét elfelejtetted nekünk megemlíteni?


Szerintem tedd fel a kérdést ezen a fórumon:

[link]

Itt ugyanis előfordulnak plazma TV javításában is tapasztalt szakemberek.

Nyilván legjobb lenne megvizsgálni, de hátha megmondják neked távolról is, hogy javítható-e.

2018. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!