Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy technics erősítőm. A...

D istván kérdése:

Van egy technics erősítőm. A baj az hogy a végfok kiment. De a tranzisztor is forró. Ennek helyettesítőjére lennék kíváncsi? Mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés
interneten nem sokat találtam róla. a tranzisztorok tipusai. 2SD1761 és SB1187. ezeknek a megfelelő helyettesítői kellene. ha valakinek lenne ötlete azt nagyon megköszönném.

#tranzisztor #helyettesítés!
2018. aug. 29. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"De a tranzisztor is forró."


A végfok vége a végtranzisztor, tehát kicsit érdekes már a fogalmazás is. Ráadásul a tranzisztorok világában ez gyakran úgy működik, mint az emberi világban: amíg van hőmérsékleted, az egy jó jel, mert az csak a működésed egyik mellékhatása.

Ráadásul te mit szólnál, ha csak úgy eldobnának téged is, életfunkciókat ellenőrző vizsgálat nélkül?

Tranzisztort sem dobunk el, míg meg nem vizsgáltuk.

2018. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.
2018. aug. 29. 19:06
 4/5 A kérdező kommentje:
jut is is eszembe a végfok tranyok az ic- ben vannak benne. ugyanis svi3204b végfokról van szó. az tuti zárlatos. mi lett vele nem tudom maga a készülékkel mert maga 220v nál a biztosítékot is kivágta meg a végfok is el szállt. az említett tranyok jók azt ellenőriztem. de nagyon forró az egyik. sb1187 es. szóval ezért gondoltam azokat is cserélni.
2018. aug. 29. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:

"az említett tranyok jók azt ellenőriztem. de nagyon forró az egyik. sb1187 es. szóval ezért gondoltam azokat is cserélni."


Szerinted attól fog megszűnni a melegedés, hogy egy hibátlan tranyót kicserélsz egy másik hibátlanra? Egy tranzisztor vagy jó, vagy nem jó, nincs középút. Végfoktranzisztor általában C-E zárlatos szokott lenni, amikor rossz.


De nem tudom, nekem az ilyen dolgok már emberfelettiek, mint másik fórumon is PC-tápban talált az ember egy megviselt 7,5 ohmos ellenállást. Igaz, a festése megégett, de fémréteg kiválóan tartotta az eredeti 7,5 ohm értékét.


Az ember ezen küzdött, hogy nem kap bele másik ilyet, ettől remélve, hogy majd beindul a táp.


De mitől, ha a régi is pont annyi, mint az új? Felfoghatatlan.

2018. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!