Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy kössem össze a hifimet...

Hogy kössem össze a hifimet PC-vel vagy tévével, ha nincs AUX bemenete a hifinek?

Figyelt kérdés

PC-n van előlapon mikrofon és jack.


Itt a tévém:

[link]


Millenium MN 9644 mini hifim.



2018. aug. 31. 15:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Hifin csak jack kimenet van.
2018. aug. 31. 15:34
 2/17 anonim ***** válasza:

ha nincs a hifi-n aux bemenet, az egyetlen megoldás amit el tudok képzelni az egy FM transmitter, számítógéphez létezik olyan, ami USB csatlakozóról kapja az áramot, valamint van rajta egy jack csatlakozó amit a hangkártya kimenetébe kell csatlakoztatni és FM sávszélességben közvetíti a jelet, tehát a hifid rádió részével tudod fogni. Gyakorlatban nem tudom hogy mennyire működik, főleg tv-vel, de nem drága dolog, sokat nem bukhatsz rajta.

[link]

2018. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A kazetta adapterrek szerinted nem jók?


Olvastam mind a két fajtáról rosszakat.


De nekem csak magyar oldalról lenne jó.

2018. aug. 31. 17:28
 4/17 anonim ***** válasza:

Ilyen minőségrontó kavarásokba én nem mennék bele, inkább belső átalakítással oldanám meg, de belátható, hogy az viszont nem mindenkinek megy.

Esetleg, ami talán még laikus számára sem bonyolult, hogy a belsejében találsz elvileg egy csatlakozókábelt, ami a lemezjátszóból megy a forrásválasztóhoz.

Azt kihúzod a lemezjátszóból, vagy elvágod, bal-jobb bemenetre rákötsz egy csatlakozót, hátlapra rögzíted és kész.

Csak így már nem tudod használni a lemezjátszót.

Természetesen egyéb variációk is elképzelhetők.

2018. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Előzőt természetesen úgy értettem, hogy kristály, illetve kerámia hangszedőt feltételezve (utóbbi elvileg), mert azok jelszintje illeszkedik nagyjából a vonalkimenethez.

Vagy a magnót kellene kiiktatni stb.

2018. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én nem merek így hozzá nyúlni, és szoktam még használni lemezjátszóját is.

Más módszert nem ismersz?

Jack-re kötöm az egyik kábelt a PC-be jack-be vagy a mikrofonba másik kábel végét?


Nem értem, 27 ezerért vettem a Tescoban régen, és a ilyen drágán adták, hogy még egy AUX bemenetet se képesek voltak rá tenni.

Még kiskoromba a szüleimtől kaptam egy ilyen Elta hifit: [link] nagyon szeretem nagyon jó hangja volt, de erre se voltak képesek AUX bemenetet tenni.


Miért nem tettek sok hifire AUX bemenetet szerinted?

2018. aug. 31. 19:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Keresd meg a jelzések segítségével hogy melyik az erősítő, keresd meg a lábkiosztását, majd egy 820 nF kondival kösd sorba a leendő bemenetedet. A másik láb a szubsztrát. Hívják még negatívnak, testnek, árnyéknak is, de ezek pontatlan nevek.
2018. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Spórolás is, meg koncepció is, ezek még a Hifi névre sem méltók, nem céljuk ilyen igények kiszolgálása.

PC hátán kellene inkább a vonalkimenetet használni.

Előlapon fejhallgató-kimenet van, ami lehet erősített is.

De ha a mikrofon egyáltalán megfordult a fejedben (ami nem kimenet), akkor tényleg nem javaslom a belenyúlást, mert ahhoz ilyen alapfogalmakkal is tisztában kellene lenni, meg egyebekkel is.

2018. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Van egy ilyen hifim: [link] erre hogyhogy tettek AUX-t?

22 ezerbe került csak jól hiszem, de azért jobb hangja van a Millenium hifimnek.


Honnan tudod van lemezjátszója és kazetta részei?

2018. aug. 31. 19:58
 10/17 A kérdező kommentje:

Fateromnak ilyen hifije van: ITT st541.

Erre már tettek AUX-t.

2018. aug. 31. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!