Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan csináljam meg a hangfal...

Hogyan csináljam meg a hangfalamat?

Figyelt kérdés

Van egy hifim ami 6 ohmos meg van hozzá 2 hangfalam amik 4 ohmosak. Na most ha hozzákötöm csak úgy simán a hangfalakat a hifihez, előbb utóbb leég a hifi ugyebár mert kevés a hangfalak ellenállása.


Eddig úgy oldottam meg h egy-egy kisebb teljesítményű de szintén 4 ohmos hangfalakat kötöttem hozzájuk sorba, így mindkét oldalon lett ugyebár 8 ohm.

Ez viszont nagyon sokat visszavessz a teljesítményéből. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy valahogy jól kijöjjön az ellenállás is meg jól szóljon a hifi is???

(mondjuk ha egy 4ohmos kis hangfalat rákötök hídba a nagyok mellé? úgy akkor 6 ohm lesz mindkét oldalon?)


légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne!:)

előre is köszi;)


2010. jún. 21. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyan csináljam meg a hangfalamat?

Van egy hifim ami 6 ohmos meg van hozzá 2 hangfalam amik 4 ohmosak. Na most ha hozzákötöm csak úgy simán a hangfalakat a hifihez, előbb utóbb leég a hifi ugyebár mert kevés a hangfalak ellenállása.


Ha nem bömbölteted állat módra, akkor semmi baja nem lesz a 4 ohmos terheléstől. Ezalatt az equalizer használatának mellőzését is értem.


"(mondjuk ha egy 4ohmos kis hangfalat rákötök hídba a nagyok mellé? úgy akkor 6 ohm lesz mindkét oldalon?) "

Hát ezt nem ajánlom, mindenképp rosszabb lesz mint magában a 4 ohmosak.


"Eddig úgy oldottam meg h egy-egy kisebb teljesítményű de szintén 4 ohmos hangfalakat kötöttem hozzájuk sorba, így mindkét oldalon lett ugyebár 8 ohm. "

Ezzel meg a kis hangszóróket ölöd meg.

2010. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

vagy esetleg még arra gondoltam h kötnék rá mindkét oldalra valami ellenállást (2 ohmosat mindkét oldalra)


mert azért equalizer nélkül, halk hangerőn nem sok mindent tudok kezdeni vele, mivel szinte csak akkor használom ha bulit csinálok, hétköznap nem ezt a hifit használom, bulihoz meg csak kell a hangerő (ott maxon szoktuk nyomni és eddig se a kis hangfalaknak se a nagynak nem lett baja)

2010. jún. 22. 09:50
 3/4 A kérdező kommentje:
megcsináltam végül, vettem mindkét oldalra egy-egy 2,4 ohmos (2es nem volt) ellenállást, hozzáforrasztottam mindkét oldalra sorosan, és szól is f@szául:)
2010. jún. 22. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szedd ki onnan azt az ellenállást... Nem kell oda. A mai erősítőket úgy tervezik meg, hogy 4-8 ohm között bírja a terhelést. A 8 ohmos hangszóró se fix, hisz egy induktív jellegű fogyasztó ami nem álllandó ellenállást eredményez a frekvencia függvényében. Magyarul a 8 ohmos hangszórónak az csak egy úm. ,,átlag" amit ráírnak. 20hz-en lehet hogy 2 ohm, 120hz-en lehet h 16 ohm, folyamatosan változik.

Ugyan így a 4-6 ohmos hangszóróknál is. Az sem egy fix érték. Nem ohmos ellenállás, benne van a nevében hiszen impedancia. Az impedancia meg az ellenállás meg nem ugyan az nagy tévedés csk sokan ezzel nincsenek tisztába. Fizika órán általánosban ohm-ellenállás volt, így maradt meg, és akkor egy hangszóróra rá van írva h 8 ohm, akkor az az elenállása. Hát nem. Az az impedanciája.

Rárakhatod a 4 ohmos hangfalat, nem fog leégni... Ma már a leggagyibb cuccok is bírják ezt a 4-8 ohmos intervallumot. A mai erősítők nem érzékenyek annyira az illesztésre, munkapont eltolódásra, mert nem elektroncső dolgozik benne, hanem gyakorlatilag félvezetők.


Az a 2 ohmos elenállás meg csak belepiszkál a hangba, szedd ki nem kell oda. Nem lesz semmi baja a hifidben az erősítőnek, ha jobban megtekered akkor sem.

2010. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!