Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora mélyládát kell építeni...

Mekkora mélyládát kell építeni ennek a hangszórónak?

Figyelt kérdés

A hangszóró neve: Philips Eastech 4611 8ohm 30W

Próbáltam keresgélni róla infókat az interneten, viszont nem igen találtam róla... szeretnék neki építeni egy mélyládát viszont bármiféle információ nélkül ez elég nehéz!

Tehát ha nem is tudjátok hogy mik a méretei, mekkora ládát ajánlanátok neki?



2018. szept. 7. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez hangtechnika. Hangtechnikus tudna rá válaszolni. Somogyinál voltak üres ládák, lehet ott levehetnéd a méreteket hasonló hangszóró esetén...ha még van ilyen. De kell oda hangváltó is, bélelés, reflex cső stb.
2018. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Reflexdobozt precízebben kell méretezni, ezért laikusoknak nem ajánlott, ráadásul a hangszórók között is vannak különbségek.

Egy zárt dobozba való, lágyabb felfüggesztésű membrán szétverődhet egy nyitott reflexdobozban.

Ezért hozzáértés nélkül inkább zárt dobot kell csinálni, amit nehezebb elrontani még úgyis, hogy csak szemre / érzésre / méretarányosítva saccolunk neki valami dobozt és hadd szóljon...

2018. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És ki írta neked hogy én nem vagyok hozzáértő?

Az is lehet épp egy nagy cégnél dolgozok, a lényeg hogy nekem fontos lenne egy reflex doboz, meg tudom csinálni csak kéne hozzá paraméterek, vagy legalább tapasztalat infók.

2018. szept. 9. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"És ki írta neked hogy én nem vagyok hozzáértő?"


Nem kéne ez az arrogáns pattogás, mert a kérdésedből senki nem tudhatja, hogy milyen hangszórótervező egyetemet végeztél.

Sőt, akár a válaszolók is kifogásolhatnák, hogy akkor minek is szívatsz / fárasztasz minket?

De legalább így kizártad, hogy szívesen segítsek neked, vagy hátha másoknak is "szimpatikus" lesz majd ez a hozzáállás.

2018. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"meg tudom csinálni "...hááát, elég gáz a visszajelzésed valóban. Kekk.
2018. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te mint hozzáértő mit tudsz a szükséges Thiele-Small paraméterekről és mérésükről? Nem találtál egyértelmű leírásokat, amikor rákerestél, hogy "reflexdoboz ismeretlen hangszóró"?
2018. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csupán unom hogy ahányszor kiteszek ide egy kérdést ahelyett hogy valaki konkrét választ adna olyan infókat ad amik a legkisebb utána nézéssel is kitudhatóak, vagy pedig körbe írja a kérdést más szavakkal.....

Zárt dobozt paraméterek nélkül sokkal egyszerűbb lenne elkészíteni, viszont az már más zenei stílust szólaltatna meg. Habár az lenne a legegyszerűbb megoldás, de ragaszkodnék a reflexes megoldáshoz. Ha meg sehogy se találok róla infót akkor valószínűleg dobom az ötletet, vagy pedig ideiglenesen fog szólni majd pedig veszek egy komolyabb mélyládát.

2018. szept. 9. 19:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Itt nem minden válasznak lehet hinni, nem egy pcforum. Bár ott is olvasható meredek válasz.
2018. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan azt várod, hogy könnyen fellelhető cikkeket kivonatoljanak neked, hogy hogy kell rezonanciapontot mérned, membránfelületet számolnod, jóságokat behatárolnod házilag?
2018. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Bocsánat, csupán unom..."

Teljesen mindegy, itt te kérdeztél, tehát udvariassággal tartozol mindenkinek, aki időt és fáradságot szán rád.

Főleg, ha abban te is vétkes vagy, hogy feleslegesen fárasztasz másokat, mert nem pontosan fogalmazol meg egy kérdést. Arcátlanságnak ez is egy formája.

Bár én nagyon ritkán kérdezek, mióta létezik az Internet, de előfordult más fórumon, hogy véletlenül erre adtam a fejem. Jöttek olyan válaszok is, ami talán nem kellett volna, de én arra is udvariasan reagáltam. Miért?


Mert én voltam a kérdező!

2018. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!