Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyek a lehető legjobb de...

Melyek a lehető legjobb de nem túl drága hangfalak egy kis (4X5 méter) szobába?

Figyelt kérdés

Láttam itt olyat is, hogy 500k ért ajánlottak hangfalat. Tényleg ilyen sokba kerülne egy mimőségi hangfal?


Eszerint nem tudom, hogy milyen pénzösszeget írjak, de jó lenne ha 7k tól 100k ig ajánlanátok hangfalakat, akár többet is, hogy lehessen miben válogatni.


Ha jól tudom, akkor aktív hangfalak nem érik meg. A passzívaknak jobb hangjuk van, vagy a subwoofer miatt jobbak? A passzív hangfal lényegében 2 vagy több hangfal, aminek nem lehet szabályozni a hangerejét csak egy erősítővel, nem?


És ha nem akarom az egész tömbházat felhergelni, hány wattos kell legyen a készülék? Van itt olyan, hogy optimális?


2018. szept. 17. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A passzív hangfal egy hangfal.

Az aktáv hangfal egy hanfal, amibe erősítő van építve. Te, amikor az aktívat tekergeted, az erősítőt tekergeted ugyanúgy, csak egy házban van a hangszórókkal, és nem látod.


Külön komponensekből ősszeállított rendszer azért jobb, mert önmagában minden komolyabb, több lehetőséget rejt. Amit az aktív hangfalakba raknak kis erősítő vacakabb minőségű a különálló társaihoz képest. Ráadásul ha egybe van, nem választhatod ki te magad, melyikből mit szeretnél. Azt az erősítőt és hanszórókat kell elfogadnod, amit a gyártó adott, nincs lehetőséged kedved szerint válogatni.

Mindig jobb, ha egy termék egy dolgot tud, mert azt jobban tudja, mint egy termék, ami több dolgot tud egyszerre.


A hangminőség nem a mélynyomótól függ, nagyon nem. Hanem az alkatrészek, és az összeszerelés minőségétől: jó hangváltó, jó hangszórók, jó vezetékek, és a tervezéstől: a hangdoboz megfelelő mérete, alakja, stb...


Szomszédok szempontjából mindegy hány wattos, mert annyi wattal szól, amennyire feltekered a hangerőt. Szóval az csak tőled függ, felhergeled-e az egész tömbházat. Egy húszmillió wattos színpadi bivaly is tud suttogni.

2018. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*aktív
2018. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmagyaráztad! Ajánlani tudsz egy párat?
2018. szept. 21. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha mindenképp újonnan akarsz, akkor azzal számolj, hogy eléggé fel vannak árazva, ezért én ajánlom a használtat is, ugyanazért az árért jobb minőséget kapsz.

Csak hogy márkákat említsek a középtől a felsőig, a teljesség igénye nélkül: Pioneer, Onkyo, Yamaha, Marantz, Bang&Olufsen, Jbl, Infinity, Dali, Klipsh, Bowers&Wilkins, Kef, Tannoy...

Simán bele lehet kötni a sorrendbe, annyit nem gondolkodtam rajta, meg sok van ezeken kívül is, csak példáknak írtam. Minden márkának vannak jó, és kevésbé jó termékei, sokat számítanak az interneten olvasott vélemények egy adott termékről, mert meglepőek lehetnek. Youtubeon tengernyi videó van, beírod a márkanevet, mellé, hogy speakers, és válogathatsz, ott is találhatsz róluk kritikát.

2018. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, ha kicsi kell, akkor 'shelf/bookshelf speakers'.
2018. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!