Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hibákat okoz a vezetőtü...

Milyen hibákat okoz a vezetőtüske? Többi hiba szerintetek meg javul a használat miatt és hogy ármót kap?

Figyelt kérdés

A videomagnón a vezetőtüske nagyon kicsit görbe és hegyes. Nem egyenesen áll benne a kazetta, a bal fele lejeb van mint a jobb fele a kazettának.

Más hibákat okozhat még?


Pár évig nem volt használva és hálózatba dugva, és olyan hibákat csinál az óta hogy nagyon ritkán nem adja ki a kazettát vagy nem veszi be, de már 1 honnapja már nem tapasztalom ezt. Felvételt készítek pár perc után nyomok egy stop gombot el kezdett búgni és kikapcsolt meg a visszapörgetésnél is, most már egy kicsit javult mert el kezd búgni de egyből meg javul. Lehet most már kezd megjavulni mert használom és hálózatba be van dugva?


Azt olvastam hogy a videomagnóknak nem tesz jót hogy nem használjuk, mert a gumik meg nyulanak.


Ha elkezdem pörgeti előre azt hallom mintha gyűrné a szalagot, pedig nem gyűri csak azt a hangot hallom. Lehet azért csinálja mert a szalag szélét néha cakkozza a görgő?



2018. szept. 19. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

"a vezetőtüske"

Szerinted ebből lehet tudni, hogy mire gondolsz?

Arra nem merek gondolni, hogy a ferde szalagvezetőket kifogásolod, mert az egy szervizes legenda / vicc. Volt már olyan ügyfél állítólag, aki azokat "kiegyenesítette".

De te a kazettafészekről beszélsz, ami más téma.

Gumialkatrészek, szíjak, dörzskerekek elhasználódása okoz szalagtovábbítási hibákat.

2018. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam, be jelöltem:

[link]

Valamelyik LP kazettán ugrál a kép felgyorsul, valamelyik meg hiba nélkül működik, más magnóba is próbáltam semmi gond nem volt semelyikkel.

SP felvétel jó.

Szervizbe sajnos nem tudták megcsinálni az LP képugrálást.


Szervizbe meg tudnák csinálni az egész hibát 10 ezer alatt?

Sajnos már 5x volt szervizben.

2018. szept. 19. 17:21
 3/10 A kérdező kommentje:

Videomagnó típusa:

Philips vcr vr550

2018. szept. 19. 17:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a pörgető gomb nem nagyon működött már jól és ezért erőseben kellet meg nyomjam, de sajnos nem bírta és letört.
2018. szept. 19. 17:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Már vagy 15 éve nem javítok VHS-t, ezért nem emlékszem arra a tüskére és árakról sem tudok mit mondani (mások vállalási árairól). De ha úgy látod, hogy az húzza félre a katettafészket, akkor az.

Oxidálódott, nehezen működő gombokat nem erőltetni kell, hanem elkezded nyomogatni ezerrel, mintha géppuska lenne az ujjadban.

Ezzel nem ártasz neki, viszont jó esetben az oxidréteg vagy bekopik és megjavul, vagy cserélni kell a kis pillanatkapcsolót. Vagy lehet rá fújni kontakt spray-t is, hátha beszivárog és utána nyomkodni.

2018. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerinted a gumigörgő cakkozza nagyon kicsit hullámos a szalag széleit?


A szalag két végét lehet látni a görgőn csikot.

2012-ben cserélték ki nekem a görgőt 24 ezerért.

2018. szept. 19. 18:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogyhogy nem javítasz már VHS-t?
2018. szept. 19. 18:06
 8/10 A kérdező kommentje:

Felül a görgőn két csíkot is látok, mintha lejeb került volna a szalag vagy feljebb.

Mitől lehet?

2018. szept. 19. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:

A szalaghúzó tengelyt (amire a nyomógörgő felfekszik) meg kell tisztítani az esetleges lerakódásoktól, mert az okozhatja a szalag sodródását, ezáltal a szélének gyűrődését. De okozhatja más is, amit látni kell, nem mondható meg távolról.

2000 után egyre kisebb igény jelentkezett a VHS, rádió, magnó, lemezjátszó stb. javításokra, vagy ami bejött, olyan lepusztult cuccok, amivel nem érte meg foglalkozni.

Úgyhogy 20 év után egyszerűen elment a kedvem már ezektől a tökölésektől, kacatoktól.

Maradt a TV-szerviz.

2018. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már sokszor meg pucoltam a fejet és ahol a szalagok járnak a magnóban görgőt pálinkával, de tegnap megint meg pucoltam de már gyógyszertári alkohollal tisztítok.
2018. szept. 19. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!