Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen TV-t vegyek, mi az a...

Milyen TV-t vegyek, mi az a SMART Tv?

Figyelt kérdés
Régimódi ember vagyok,képcsöves tv-m van. Úgy gondolom megengedhetem magamnak hohgy karácsonyra vegyek már egy új Tv-t. Tudom a plazma tv, meg a LED tv-az olyan Q...va nagy.nekem nem kell nagy, nincs rá helyem, olyan 70cm-es megfelelne.mi az a SMART Tv?-azzal tudom nézni közvetlen a YOU TUBE-ot? mire kell csatlakoztatni? nekem az internetet router-en kapcsolódok,nem kábelen,a falba van bedugva a belklin modem így szabadon van a laptop. tehát akkor smart tv-t vegyek? meg UPC műholdvevőm van, de valószinű mire megveszem már FLIP kábeltévém és internetem lesz? melyik márka a legmegbízhatóbb? pénz nem számít.

2018. szept. 23. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Plazma TV-t már nem gyártanak, LCD volt régebben fénycsöves háttérvilágítással, de már az sincs.


LCD TV-k kaphatók LED háttérvilágítással, esetleg OLED, ami önmagában világít, de az drága is, nagy is, szerintem nem érdekel téged.


Kettő között van még a QLED, ami háttérvilágításos, de az LCD speciálisabb a megszokotthoz képest, jobb képet is ad, ezek sem olcsók.


SMART TV annyit jelent, hogy internetképes, meg az ehhez kapcsolódó alkalmazásokat tudja. Vezetékes LAN-csatlakozó mindegyiken van, opcionálisan Wifi is.

2018. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

"olyan 70cm-es megfelelne"


32 collos, azaz 82 centis ajánlott legalább, ez a legnépszerűbb tömegcikk már manapság, de nem kell megijedni a 40 collostól sem, sőt szerintem inkább ez a minimum (102 cm).


Nekem a monitor egy 40 collos TV, a TV pedig 55" plazma, ami kiváló moziélményt biztosít.

2018. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 az a helyzet, hogy a hálószobában van a tévé,mert este ágyból szoktam nézni,kb.: 4 méterről.úgy tudom minél kisebb távolságból nézem, annál kisebb képátlójú kell.azért írtam hogy kb 70cm elég.most egy 50 cm-es van használatban.
2018. szept. 24. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 16 négyzetméteres a szobám (4x4 m) és 80 centis tv van bent (Samsung UE32J5100), szerintem tökéletes méretű, sőt, ha szembeállok vele a másik falhoz, 4 méterről inkább már kezd kicsinek tűnni, de amúgy középről nézve pont jó, sőt, 100 centis átlóig simán el tudnám képzelni! Szerintem csak nagyon hozzászoktál a kis képátlóhoz, így nehezebben tudod elképzelni, hogy nagyobból mekkora lenne az ideális méretű a szobádba!

Azelőtt nekünk is képcsöves tv volt csak, 3 éve van 2 darab Samsung "lapos tv", így összehasonlítási alapom nincs, de több embertől is hallottam, hogy a Samsungok képe a legszebb, és tényleg nincs okom panaszra a minősége miatt, így mindenképp ezt a márkát ajánlom!

2018. szept. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A régi szabályok nem érvényesek a mostani TV-kre.

Képcsöves TV-t túl közelről nézve, az alacsony felbontás miatt már látszanak a vízszintes sorok és az interlaced megjelenítés vibrálása is zavaró lehet, netán szemrontó.

Az LCD TV-k nyugodtabb képe és nagyobb felbontása miatt olyan közelről lehet nézni, ahogy jobban tetszik valakinek, amíg nem zavar a rácsháló látványa, vagy a jelforrás minőségi hibái, alacsonyabb felbontása.

A háttérvilágításnak lehet bizonyos vibrálása, minél jobban csökkentjük az intenzitást, a PWM-kitöltés úgy ritkul, de ez sem feltűnő általában.

A képcsöves képernyő domborúságának van egy optikai nagyító hatása, ezért van az, hogy két azonos méretű képcső közül a sík kisebbnek tűnik.

Ezért sem érdemes ragaszkodni egy 70 centis LCD-hez (27"), ami kicsinek fog tűnni és nincs is belőle akkora választék, mint a 32 collosból (82 cm).

Más fórumon volt olyan, akit azért zavart a nagy képernyő, mert nem bírta befogni fejforgatás nélkül, pedig szerintem nem is nézte olyan közelről, ami ezt indokolta volna.

Úgyhogy nekem az inkább egyéni problémának tűnt, amit esetleg úgy tudtam rekonstruálni, hogy 55 collos képernyőt 1 méterről néztem.

Egyébként ekkora kijelző már 2 méterről is kellemesen nézhető (nekem 3,5 méterre jön ki az elrendezés miatt, amúgy simán nézném közelebbről is).

42 collos plazmát is 3,5 méterről néztem, akkor az is nagyon korrekt volt, de most már kicsinek tűnne, mert megszoktam a nagyobbat.

Viszont egy idő után vissza is lehet szokni, tapasztalat.

2018. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!