Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lezáratlan CD anyagát lehet...

Repedtfazék kérdése:

Lezáratlan CD anyagát lehet még valahogy évek után menteni?

Figyelt kérdés
Saját videoanyagot tettem rá és valószínű nem zártam le a végén.....

2018. szept. 24. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, az, hogy nincs lezárva, nem jelenti azt, hogy nem olvasható, csak azt, hogy a szabad helyre még lehet írni.
2018. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régen az IsoBuster nevű programot használtam ilyen és hasonló mentésekre.
2018. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha gépbe beteszed és Windows kérdezi mit tegyen, mert nincs lezárva (folytaáts... és még kérdez valamit) ne válaszolj rá, zárd be az ablakot.

Mentsd le az adatokat ha olvasható.

CdRoller-rel le lehet menteni ha gond van vele.

Én már jártam úgy, hogy olyan módon folytattam a CD-t, hogy tartalom felülíródott egy pillanat alatt (régen volt, nem tudom mit hiváztam).

Emlékszem nézegettem a SAO, TAO, DAO stb módokat, mégis egy CD-t sikerült elrontani.

2018. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Tartalmat normál CD-n nem tudod felülírni akármit csinálsz vele, az más miatt romlott el, vagy CD-RW volt.

Számítógépben le tudod olvasni a tartalmát akkor is, ha nincs lezárva.

2018. szept. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egy szakasz nincs lezárva akkor ha rosszul kezdi el írni ismét a lemezt, akkor a rajta lévő előző adat eltűnhet (nem mutatja mintha rajta se lenne csak az újat).
2018. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kezdi el rosszul írni, csak többmenetes lemezként kell kezelni az író programban. Az adat nem tünik el róla, csak nem látod, ha rosszul van beállítva, de az általában a cd-t is elrontja, olyan nincs, hogy utána van adat, ami meglesz és van ami nem.
2018. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5


Az íróprogram először is mindig beolvassa az előző meneteket (session), mégpedig a program másképp kezeli a fájlrendszert, vagyis azt is látja, ami a Windows fájlkezelők nem. Az előző adatok felülírása ezért gyakorlatilag lehetetlen.

Az előfordulhat, hogy a fájlrendszer nem jól áll össze végül, ezért nem látszanak az adatok, noha ott vannak.

De ez csak a leírórendszer (katalógusrendszer / fájlrendszer) problémája, ami megfelelő adatmentő programmal még korrigálható.

Ami kellemetlen, amikor olvashatatlan adatok / szektorok vannak, amibe a Windows belefagy, de olyan szinten, hogy már csak a reset segít.

Ekkor jön a képbe olyan adatmentő program, ami képes ezeken túllépni, fagyás nélkül.

2018. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!