Samsung Galaxy 10 A tablet (talán hibás) akkumulátorral mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung Galaxy 10 A tabletem. Nem öreg cucc, alig másfél éves.

Az akkumulátora viszont az utóbbi kb fél évben furcsán viselkedik és nem tudom mit lehetne tenni vele.

100%-ról egy pillanat alatt lemegy pl 92-re vagy 85-re. Aztán irtó lassan tölt vissza még kikapcsolt állapotban is. Van hogy este felteszem tölteni, amikor pl 70%-on van, s reggelre 71 lesz. Majd napközben is töltöm, s pár óra alatt ismét 100%. Ha a töltő be van dugva és közben használom, akkor is éppen ugyanolyan tempóban merül, mintha nem lenne bedugva.

Írtam a Samsungnak, ahonnan egy kurta válasz jött, tartsam az akkumulátor töltési szintjét 20 és 80% között. De ez az említett probléma miatt nem teljesíthető, mert ad hoc hirtelen leugrik a százalék, s teljesen változó idő alatt tölt vissza kikapcsolt állapotban is.

Akkucsere kellene? Vagy van valami megoldas, alkalmazás, amivel "rendre utasíthatom" az akksit?

Köszi előre is a válaszokat!



2018. szept. 24. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Masik toltovel es kabellel is probaltad? Ha igen, es ugyanolyan rossz, nem nagyon van mas lehetoseg a cseren kivul. Szoftveresen hiaba akarsz egy doglodo akkut helyrepofozni...
2018. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már próbáltam más töltővel is, de ugyanez a probléma.

Viszont akkor lehet jó lesz cserélni. Csak drága.

Köszi az infót!

2018. szept. 24. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
én inkább másik tabletett venék és nem samsungot,ép most küldtem be egy ilyen tabletett,ami garanciális javitásra ,mert egyszerüen nem lehetett bekapcsolni ,még akkor sem ha rá dugtuk a töltöre.
2018. szept. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" ...tartsam az akkumulátor töltési szintjét 20 és 80% között. De ez az említett probléma miatt nem teljesíthető, ..."


Ez annyit tesz, hogy nem merítsd 20% alá, ne töltsd 80% fölé.

Ez így teljesíthető.

2018. szept. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy ne merítsem 20 alá, még csak-csak teljesíthető, de a 80 alatt maradás nehezebb, hiszen mint írtam, a töltési ciklus teljesen kiszámíthatatlan.

Van mikor egy százalekot tölt 10 óra alatt, s van, mikor 30 százalekot két óra alatt. Este ha felteszem 30 százalekkal, előfordul, hogy 31 lesz reggel, de az is lehet, hogy 100.

2018. szept. 25. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez mind hülyeség, te is tudod amig jó volt az akksi akkor minden jó volt. Ki kell cserélni és mehet tovább évekig.
2018. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!