Van egy Yamaha Rx-v359 5.1 100w (6ohmos) erősítőm, van 1 pár panasonic hifi hangfal 6 ohmos 100w-os, de mind2 böl 2 kábel jön ki, ha sorba kötöm akkor / pár hangfalat akkor 12 ohm lesz ugye?

Figyelt kérdés
Párhuzamosan azt hiszem feleződne a 2x6ohm így 3 lenne az meg már kicsi az erősítőnek ugye?

2018. szept. 25. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdésben a válasz, igen és igen.
2018. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért jön ki a 2 kábel a hangfalból mert az egyik az csak a mélyé, másik középmély és magas. Csak a Közép mély +magas nem tudom sorba van-e benne kötve vagy párhuzamosan , deígy se lehet kisebb 6 ohmnal ugye?
2018. szept. 25. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Így már másabb a helyzet, a két kábelt én csak a szokványos módon értelmeztem: 2 szál vezeték összesen.

De akkor itt pontosabban fogalmazva hangdobozonként 4, azaz összesen 8 szál vezetékről van szó (vagy ér szakszerűbben).

Különböző szekciókat természetesen nem szabad sorba kötni.

A két mélyet lehet sorba egymással, meg a középmagas részt is egymással. Ezek így mehetnek párhuzamosan a kimenetre.

A közép és magas sugárzókra hangváltóval szokták szétválasztani a jelet, de felhasználói szempontból csak az a lényeg, hogy annak eredője a középmagas tartományban 6 ohm impedanciát képvisel.

De ennek is lehet többféle megoldása, pl. piezo magas és dinamikus közép mehet egyszerűen párhuzamosan is, mivel a piezo maga is egyfajta kondenzátor, nem igényel szűrőt.

2018. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Bi-kábelezhető a hangfal, egyszerűen annyit csinálsz, hogy a mélyet és a magasat összekötöd egy vezetékkel, - a - al, + a + al. a házimozit pedig rákötöd a mélyre vagy magasra.

Ez minden olyan hangfalnál így működik, ami csak bi-kábelezHETŐ, szóval van benne szűrőkondi is, ha nem akarnád bi-kábelezni.

Kérdés, hogy abban a hangfalban van e szűrőkondi. Szét kellene szedni és megnézni. Ha van benne kondi, akkor tök jó, mehet úgy, ahogy írtam, ha nincs, akkor felejtős a használata ezzel az erősítővel.

2018. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített !
2018. okt. 16. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!