Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » '98-as Opel b vectra autós...

Petee2107 kérdése:

'98-as Opel b vectra autós rádió gyári csatlakozó vezeték színekből melyik micsoda?

Figyelt kérdés
2 szál kék-piros,1 szál piros-fehér, 1 szál szürke, 1 szál szürke-sárga, 1 szál zöld, 1 szál zöld-barna, 1 szál kék, 1 szál kék-barna, 1 szál sárga, 1 szál sárga-barna, 1 szál fehér, 1 szál fehér-barna, 1 szál piros, 1 szál barna, 1 szál rózsaszín szerű (alig tér el a piros színtől és lehelletnyivel vastagabbnak tűnik) és van 4 szál fehér-barna, amik egy külön csatlakozóban vannak. Jelenleg a rádiómon 4 szál vezeték van a táp részen:fekete, piros, sárga, kék. Sikerült úgy bekötnöm, hogy a feketét forrasztottam a barnával (test), sárgát a ''rózsaszínnel (gyújtás), a pirosat a pirossal (akku pozitív). A gondom az, hogy a rádió csak 2 csatornát talál és abból is az egyik gyenge. Az előző rádió jól fogta a jelet. Illetve a jobb hátsó hangszóró nem működik. A régi csatlakozó már kókányolt állapotban volt, így gondoltam bontom a hányadék szigetelő szalagos megoldást és kiméregetve mindent, megoldom forrasztva zsugorcsővel. Azonban el akadtam és nem találok ilyen színjelölésű kábel leírást a neten már 2 napja.

#rádió #1 DIN #vezeték színek #autorádió #autórádió csatlakozás #autósrádió csatlakozás
2018. szept. 29. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Voltak régen 4-pólusú csatlakozók, de az csak pozitív, test és bal-jobb hangszóró volt, ha jól rémlik.

A hangszórók közös pontja pedig testre megy.

Ezekben ugyanis még nem hídvégfok volt, ahol minden hangszóró két szál vezeték. Hídvégfoknál a kimenetek DC féltápon vannak (DC-csatolás, kb. 6V mindegyik szál), így ellenütemben meghajtva a hangszórót, nagyobb teljesítményt lehet kihozni a 12 V-ból.

A régi technikáknál viszont még csak egyszerű, kapacitív csatolású végfokok voltak beépítve.

2018. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még a rádiót is akartam írni, csak kimaradt, de ahhoz először is egy jól bekötött antenna szükséges, külön hüvely van neki.
2018. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A hangszóró vezeték színére rájöttem😃 kibontottam az ajtókárpitot és megnéztem. Zöld és zöld-barna. Így viszont marad az ajtónál lévő szakadás lehetősége. Az antenna koalx kábelt bedugtam, csatlakoztattam a helyére, ezért sem értem miért nem fog adókat. A rádiómból kijövő kék kábelre nagyon kíváncsi lennék, mert valami antenna vezérlést írnak rá és a bekötési rajzon antenna jel van. Az autó többi vezetékszín jelentésére pedig azért vagyok kíváncsi, mert ha valóban valamiféle antenna erősítő vagy mi van, akkor tudnom kellene, hogy melyik színt melyikkel, hova és mi módon kell kötnöm, hogy sikerrel járjak.
2018. szept. 29. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A rádióból kimenő antennavezérlés csak egy kapcsolt +12 V.

Amikor a rádiót bekapcsolod, kiad a vezetéken 12 V-ot, amit lehet használni motoros antenna vezérlésére, antennaerősítő, vagy akár hangerősítő kapcsolására is.

A rádió testvezetéke multiméterrel is ellenőrizhető, bár a fekete szín általában adja magát.

Az autóban lévő hangszórókat egy elemmel is meg tudod recsegtetni, ehhez nem kell bontani.

Amikor a membrán előre mozdul (kifelé), az ahhoz tartozó pozitív jelenti a hangszóró egyezményes pozitív polaritását.

2018. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!