Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erősítőt vegyek? A...

Milyen erősítőt vegyek? A többi lent

Figyelt kérdés

Milyen erősítőt ajánlotok úgy kb metalcore és hasonló beállítású zenékhez ? Csöves vagy tranzisztoros? Hány W-nak kellene lennie ? És hátrány-e, ha nincs rajta fejhallgató bemenetel ? Jah igen elektromos gitárhoz lenne. Én személy szerint kinéztem egyet ez egy csöves kombó Bugera V55 Infinium névre van keresztelve 55 W. Én nem hallottam még erről a márkáról.

Köszönöm a válaszokat :)



2018. okt. 6. 19:50
 1/3 anonim válasza:

Otthonra sok, próbára kevés.

Mire kell?

Mennyi a keret?

2018. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:

@1: 55W-os csöves erősítő kevés próbára? :D Ha a Puskás stadionban próbálnak, akkor _talán_, de még akkor sem biztos. Szerintem te összekeverted ezt egy 55W-os tranzisztoros erősítővel...


@Kérdező: Csak otthonra kellene, vagy próbára is? Ha 180 ezer környékén nézel erősítőket első körben felejtsd el a Bugerát, az egyik leggagyibb márka. És az 55W-ot is csöves erősítőből, ha csak nem tízezernyi ember előtt akarsz fellépni vele. Kisebb koncertekre 10W kisebb koncertekre csövesből bőven elég, 20W már kicsit nagyobb termekbe is. Otthonra viszont 1W is sok csövesből, csak olyat ajánlok, aminek van 0,1W-os módja. Persze, sokkal szebb és jobb hangja van, mint egy tranzisztorosnak, de egyrészt eléggé ki kell hajtani őket, hogy ez kijöjjön, másrészt meg ritka az olyan példány belőlük, ami otthoni gyakorlásra alkalmas,a nélkül, hogy kiköltöznének a szomszédok, illetve megmozduljon a beépített szekrény is. Én egy Orange Rocker 15-öt ajánlanék, de hát igen borsos ára van. Plusz ha igazán metálkodni akarsz, akkor azért kell oda pár pedál, ezt még számold bele a buliba.


A tranzisztoros erősítők hangerő térén barátságosabbak otthonra, azonos teljesítmény mellett jóval-jóval halkabbak. Ugyanakkor a legtöbb ember fülének kevésbé tetszetős a hangjuk.

Őszintén szólva én ezzel egyött is egy Peavey Bandit 112-őt ajánlanék neked. Kisebb koncertekre az is elég szuflával rendelkezik, próbatermekbe szintén, van 25%-os teljesítménykapcsoló rajta, szóval otthoni használatra is visszafogható a hangereje, ugyan tranzisztoros, de csőszimulációs, és simán vehetsz mellé még egy-két jóféle pedált egy Bugera V55 árából - pedig ezerszer inkább ez az erősítő, mint az a Bugera, még önmagában is.

2018. okt. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok.

Őszintén szólva annyi a keret amennyit szánok majd rá kedves kommentelő. Néztem mást is ez egy Orange crush 35RT. Mint a neve is mutatja ez 35W viszont akkor ez is sok lenne itthonra. Ugyan akkor jobban szól mint ugyan ez a széria 20W-os változata. Itthoni próbálásra kellene, nem terembe, de az is elképzelhető, hogy kelleni fog oda (egyszer majd)... Viszont ha szóba jöttek a pedálok. Egy pedál szettnek, hogyan néz ki a felépítése ? Látom, hogy vannak különböző méretű/kapcsolóval ellátottak stb.

2018. okt. 13. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!