TV-n vízszintes csíkban csúszik a kép?

Figyelt kérdés

Frissen vásárolt Navon Full HD tévén a kép közepétől felfele, egy vízszintes csík mentén elcsúszik a kép időben. És ez a csík megy fölfele.

Gondolom sok neki az 1080p-s film.

Valahogy meg lehetne oldani?



2018. okt. 6. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a TV saját lejátszóját használod USB-ről, ott lehetnek gondok, dekódolási problémák, amit befolyásolhat a kódolás fajtája, bitsebessége.

Nem az 1080p önmagában, amiből lehet, hogy egy másikat simán visz.

2018. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

HDMI-n tükrözöm a laptopom képét.

De most az Intel grafikus beállításoknál kapcsolgattam kicsit a felbontást, és végül full HD-nál nem csinálja. HD Ready-nél viszont igen, abban volt eddig.

Nem baj, úgyis fullHD-n fogom használni, úgy meg most nincs gond.

2018. okt. 6. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Intel drivernél nekem is volt régen valami hasonló jelenség, de már pontosan nem emlékszem.

Olyan is előfordul, hogy TV-t érzékelve (nekem a monitor is egy TV) alapból interlaced módra áll be.


Ez a HD Ready téves fogalmi értelmezés pedig soha nem fog már elfelejtődni a fórumokon (sem).

HD Ready csak annyit jelent, hogy egy TV képes full HD jelet fogadni a bemenetén, attól függetlenül, hogy a kijelzője ennél alacsonyabb felbontású, de legalább 720 soros.

Tehát bemegy a full HD jel, azt a TV nyilván leméretezi a saját, kisebb kijelzőjére.

Fel van készítve HD jel fogadására, vagyis HD-ready.

2018. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2018. okt. 6. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!