Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki, aki ért a drónokhoz,...

Valaki, aki ért a drónokhoz, tudna segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Páromnak karácsonyra egy kamerás drónt szeretnék vásárolni, de nem igazán értek hozzájuk, melyik jó-melyik nem, meg mi számít egyáltalán jónak 🤔

Ő nagyon ért a kütyükhöz, de nem láttam-hallottam hogy konkrét példányt emlegetne..


Szóval kb 40-50ezer forintot szánnék rá, ebből kellene valahogy gazdálkodnom.


Milyen típust lenne érdemes vennem?



2018. okt. 16. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég kevés az infó, annyi féle van, hogy így elég nehéz ezt kitalálni főleg, hogy ért hozzá a párod. Legalább egy márkanevet ki kéne deríteni.
2018. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

😕huha...

Hát szerintem, női ésszel, az a lényeg hogy működjön, és a kamerája viszonylag jó legyen, nem?


Gondolom az is számít hogy bírja a repülést, ilyesmi..


Esetleg neked van valami "kedvenc", ami kifér a fent említett keretből?

2018. okt. 16. 09:56
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát az az igazság, hogy én saját magamnak csináltam.

Sok mindentől függ milyet lehet venni.

Akkuidő, kamera felbontás, annak minősége, saját monitoros, telefonon megjeleníthető kamerakép.

2018. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Hubsan, MJX, talán még Syma márkák jók, de a méret is számít.
2018. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a segítséget,még majd igyekszem utána olvasni véleményeknek...
2018. okt. 16. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

40000-ért sajnos nem fogsz tudni épkézláb kamerás drónt venni. Talán a Ryze Tello pár óra szórakozást nyújthat, de ez gyorsan megunható, és bár a kategóriájában a legjobb a kamerája, nagyon messze van attól, hogy jó, szép felvételeket készítsen. Amit nagyon bátran ajánlanék, a zg a DJI Spark. Ez kb 2x annyiba kerül, mint amennyi a kereted, de ha normális dront szeretnél, ami szép minőségben kameráz és fényképez, akkor tényleg ez a legalja. Érdemes használtat venni, a DJI adok veszek fb csoportban találsz jó ajánlatokat. És ez az a fajta drón, amit már a tulajok nem szoktak össze-vissza földhöz vágni, szóval könnyen ki tudsz fogni olyat, amin nem látszik a használat nyoma. Árulják távirányítóval, és anélkül (így olcsóbb, és később bővíthető távirányítóval, na meg persze ér dxemes is. Távirányító nélkül telefonnal kezelhető, és a hatótávja kb 60m). Távirányítóval a hatótáv k 2-3km, helyzettől függ. 50-nel tud repülni, merülés esetén vagy a távirányító jelének elvesztésekor visszatér a felszállási pontra, és magától leszáll. Repülés közben a telefonod szolgál monitorként, amire küldi az élőképet, amit a drón lát. Nagyon stabilan repül, és biztonságosan. Van benne GPS, és az akadályok elkerülése miatt elöl és alul is optikai szenzor. A tökéletes rezgésmentes képminőségért egy mechanikus stabilizátor (gimbal) felel, ami a kamerát tartja vízszintben függetlenül a drón dőlésszögétől. A kamera 12mpx képeket tud lőni, van panoráma mód, gömbpanoráma, ahol a kép egy kis földgömbként fog kinézni. A videót FullHD minőségben képes rögzíteni a behelyezett SD kártyára. Egy szóval nagyon jó kis gép, mindenképpen megéri az árát.


Ha tényleg nincs rá ennyi, akkor még a Ryze Tello elgondolkodtató, de az a Sparkhoz képest lepkefing. Ha meg az sem jó, akkor lemondanék a kamerás drón vásárlásról, nincs más ütőképes ennyiért. Vagy vennék egy JJRC H8 Minit, ami kamera nélküli strapabíró játékdrón, csak szórakozásra jó, de olcsó és mindent kibír, vagy nem drónt vennék, hanem valami mást.


Esetleg még a DJI Phantom 3 Standard, vagy Advanced nagyon jó lehet, de azokat valószínűleg használtan találsz csak, és minőségben, tudásban a DJI Spark szintjén vannak, csak elég nagyok, ami nem előny. Jó dolog a kompaktság. A Sparkot csak bedobod a táskádba a többi cucc mellé, és viheted nyaralni.

2018. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pont ebben a felállásban, amikor te nem értesz hozzá, ő meg igen, akkor nem igazán érdemes ilyen ajándékot venni. jó eséllyel neki egészen konkrét elképzelései vannak róla, hogy milyet szeretne, miért olyat és miér tnem másmilyet. ahogy elég jó esélye van annak is, hogy ő jóval az általad megadott érték feletti drónt akarna magának és amit te tudnál venni, az neki jó eséllyel nem fog megfelelni, mert jó eséllyel ő egy 150-500 ezres drónt nézett ki magának, amihez akár az a 40-50 ezer is jól jöhetne. viszont te kiadsz 40-50 ezret egy olyanra, ami közelében sincs annak, amit ő szeretne, viszont mivel ajándékba kapja tőled, illik neki jó képet vágnia hozzá és még csak eladnia sem lenne túl elegáns dolog.


ez kicsit olyan, mint antialkoholistának venni egy közepesen drága, de számára fogyaszthatatlan piát ajándékba. vagy szigorú diétát folytató embernek olyan finomságot adni ajándékba, amit ő nem ehet. kedves gesztus, nyilván értékelni fogja a szándékot, de ettől még az ajándékkal nem tud nagyon mit kezdeni.


szerintem ilyen ajándékokról vagy vele egyeztetve dönts, pl. figyelj oda, amikor áradozik a drónokról és hallgasd meg, hogy milyet szeretne és az mennyibe kerül, stb. vagy eleve vele együtt menj el megvenni, esetelg pénzt vagy kupont ajándékozz neki valami ötletes saját készítésű (esetleg drón díszítésű) csomagolásban.

vagy esetleg vegyél neki egy témába vágó könyvet, drón tanfolyamot, mert a tudás a legnagyobb érték, netán kupont egy drón boltba, esetleg nagyon olcsó és kicsi játék drónt, amivel játszani, gyakorolni lehet, de egyértelműen nem komoly és értékre sem olyan drága.

2018. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!