Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyeb kábellel kössem össze...

Milyeb kábellel kössem össze a gamer gépemet a TV-vel hogy könnyen menjen a jel?

Figyelt kérdés
Játszani szeretnék TV-n viszont ezt a gépet még nem próbáltam rádugni de mikor laptopot kötöttem rá aklor mindig volt egy kis idő, szóval megmozdítottam az egeret és kb fél másodperc múlva mozdult meg a TV-n is.. Remélem értitek..
2018. okt. 19. 22:54
 1/7 anonim válasza:
HDMI, esetleg DisplayPort, ha van a tévén.
2018. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval, HDMI kábellel kéne rákötni és nem tudom milyen felbontású a TV-d, ez a jelenség lehet attól hogy a TV 4k-s és a 4k-t csak 30fps-ben jeleníti meg ezért a delay, ha rákötötted nézd meg a bállításokat sokszor a sima FHD-t is képes betenni 30hz-be.
2018. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi
2018. okt. 19. 23:07
 4/7 anonim válasza:
Így van HDMI kábel kell neked! A lassú reakció lehet az miatt is, hogy a felbontásod túl nagy, vagy a videókártyád túl gyenge (esetleg próbáld ki úgy, hogy nem tükrözöd a képernyőt hanem csak a TV-n nézed), vagy a HDMI kábel nem 2.0-ás (High speed)!
2018. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg nem mindegy a TV típusa, alkalmassága ilyen célra.

TV menüjében a játék mód választása, ami kiiktat bizonyos digitális és/vagy hardveres beavatkozásokat, ezáltal csökkentve a jelkésést.

De utána ott van még az LCD saját esetleges lomhasága, ami típusfüggő.

Egyes játékosok ezért méltányolták a gyors plazma TV-t, de ez már lassan a múlt (noha nekem is működik még).

2018. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zzzoli ***** válasza:

Igen, a tévéknél magasabb az input lag, mivel a tévé adásnál teljesen mindegy hogy pár tized másodpercet késik-e vagy nem.

Ha csak akkora lenne az input lag hogy az egéren észre sem vennéd, mondjuk 60mS, akkor is sajnos fps játékoknál zavaró lenne.

A monitor tévék ezért tartoznak magasabb árkategóriába.

2018. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A monitor tévék ezért tartoznak magasabb árkategóriába."


Nem egészen. Ezt a Samsung egyik embere elmagyarázta valamelyik netes cikkben, hogy mi a különbség a TV és monitor között?


A monitort nagyobb élettartamra gyártják, vagyis több üzemórára tervezik.


Én teszem hozzá, hogy aki javítja belülről is ezeket, észrevehet még egy jellemző különbséget: monitorok és TV-monitorok sokkal alaposabb fémlemezes belső árnyékolással vannak ellátva, a készülékből kilépő elektromágneses tér illetve impulzusok árnyékolására, ami bizonyára az előtte ülő embert védi hatékonyabban.


Most az mellékes, hogy öregebb LCD TV-k is még tele voltak súlyos árnyékolólemezekkel, ami nehezítette is a szerelést. De azokban a fénycsöves háttérvilágítás miatt komolyabb tápegység, impulzusok stb., ráadásul akkoriban azok még nagyobb pénzekbe kerültek, nem sajnálták belőle az anyagot, mint a mai pehelysúlyú versenyzőkből.


Természetesen ahhoz, hogy monitor legyen egy kijelző, nem lehet túl lassú sem. Teszteltem olyan TV-t például, amin egyszerűen hullámzott a görgetés, zavaróan lomha volt. Nyilván ez sem engedhető meg egy monitornál.

2018. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!