Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan futtatható egy régebbi...

Hogyan futtatható egy régebbi windows rendszerrel kompatibilis alkalmazás 64 bites windows 10-en?

Figyelt kérdés
Gondolom sehogy, ugyanis egy nagyon régi játékról van szó, windows 95-re készítették. Azonban van egy másik ugyan ilyen régi játékom ami elfut win 10-en. A játék setup.exe-jé elindul, de telepítésnél csak kapok egy error reportot hogy failed to start process. Próbáltam manuálisan beállítani azt hogy fusson, de nem sikerült. Valaki, aki jobban ért hozzá legyen szíves mondja meg hogyan kell futtatni, vagy ha nem lehet, akkor csak tudassa velem. Előre is köszi!

2018. okt. 29. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Virtuális gépen lehet.
2018. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valószínűleg valóban ez lehet az egyetlen mód hogy elfusson, mert win 10-en nagyon erőlködök mindennel de nem megy.
2018. okt. 29. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen játékról van szó?

Nincs általános módszer, az eljárás programonként eltérhet.

2018. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy stratégiai játék, a neve Knights and Merchants. Win 95-re tervezték, az egész játék 24 MB RAM-ot igényel, 81 MB HDD-t. Konkrétan azért nem hajlandó telepíteni, mert "nem támogatott 16 bites alkalmazás". Szóval valószínűleg tényleg csak a virtual machine segíthet. De ha tudsz segíteni nagyon megköszönöm.
2018. okt. 29. 18:26
 5/6 Anonymus001HUN válasza:
Szerintem nem kell hozzá virtuális gép! Elsősorban próbáld meg azt, hogy rá kattintasz jobb klikkel az alkalmazásra --> tulajdonságok --> kompatibilitás! Kapcsold be és válaszd ki azt amelyikkel működött!
2018. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy Win95 programom, amit próbáltam mindegyik kompatibilis módban, pont ahogy írtad előbb.

Win7 64 bit, sehogy nem indult el.

2018. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!