Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnék a tv-hez valamilye...

Jozsoo kérdése:

Hogy tudnék a tv-hez valamilyen hangszórót csatlakoztatni, hogy jobb legyen a hangja, ha csak fejhallgató kimenet van? Technika tv.

Figyelt kérdés
2018. nov. 1. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen egyszerű aktív pc hangszórót ráköthetsz, biztos hogy javítani fog a hangminőségén.

Önmagában hangszórót -ami nem aktív-, nem fog tudni meghajtani a kimenet.

2018. nov. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Most már csak azt volna jó tudni, hogy milyen az a "aktív hangszóró". Egy kicsit oktassál már ki légyszives, mert egyáltalán nem vagyok jártas ilyen témában.Hogy néz ki, hol lehet venni, stb.
2018. nov. 1. 07:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Az aktív hangfal azért aktív, mert van benne egy kisebb erősítő, tudod szabályozni a hangerőt, típustól függően a hangszínt is.

Itt találsz rengeteget : [link]

csak arra figyelj hogy ezeknek a tápellátásuk USB-ről működik általában, legalábbis az olcsóbbaknak, tehát meg kell oldani hogy legyen a közelben egy usb csatlakozó, esetleg ha a tv-n van usb arról táplálhatod ( az lenne a legjobb) Nagyobb teljesítményűeknek már külső tápjuk van, de a kisebbeknek általában USB táp (5v) is elég.

2018. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kaptam kölcsön kipróbálásra egy pár genius hangszórót, jó a hangja de zúg. USB-n kapja a tápot, jack-en a hangot. Ha teljesen leveszem a hangerőt akkor is hallani, elég erősen zúg.
2018. nov. 1. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Miről tálplálod? Az a baj ha pl.egy mobiltöltőt használsz tápnak, az kapcsolóüzemű táp, az sajnos búgni is fog. Ezért lenne jó ha olyan hangfal lenne aminek a tápja nem usb-n kapja az 5 voltot hanem hálózati adapterről. Vagy ha a tv-n van usb, arról nem kéne hogy búgjon. Van persze házi megoldás hogy egy sima állítható adaptert vesz hozzá az ember, levágja az usb-t, összehekkeli az adapterrel és onnan kapja a tápot, de gondolom annyiért már kapni olyat aminek külső adapeteres tápja van.
2018. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor is zúghat, ha a TV USB-re dugta, ez természetes, a TV alaplapján folyó impulzusáramok beszűrődése, illetve földhurok miatt.

Ha így van, akkor pont külön dugasztáppal kellene kipróbálni, mert úgy nem jön létre földhurok. Önmagában a tápzajt meg esete válogatja, egyik érzékeny rá, másik nem.

Közelről ismerem, illetve javítom is ezeket a TV-ket egyébként.

2018. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi a földhurokra nem gondoltam.
2018. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A TV-n található USB-be dugtam be. Én is arra gondoltam, hogy ha hálózatról (230V-ról) kapná az energiát, talán nem zúgna.

2018. nov. 2. 04:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, akkor tuti nem, csak amikor linkeltem az oldalt hirtelen, nem találtam külső tápos pc hangfalat pedig biztos van. Ha pedig külön akarsz venni tápot, univerzális állítható táp szerintem mindenképpen jó ötlet mert az nem kapcsolóüzemű.
2018. nov. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!