Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha vennék egy lent említett...

Ha vennék egy lent említett tv-t, hogyan tudnék rákötni egy 5.1 hangrendszert, úgy hogy surroundba szóljon?

Figyelt kérdés
[link]
2018. nov. 2. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
HDMi kábellel, ennyi.
2018. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van egy az asztali gepemnel hasznalt 5.1 amin nincs hdmi , csak a sarga, zold fekete jack.
2018. nov. 2. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Lassan már naponta van ilyen kérdés, csak rá kellene keresni.

Az optikai kimenetre kell egy Toslink --> RCA átalakító.


HDMI esetleg így működne felfűzve:

PC --> HDMI csatlakozós 5.1 erősítő --> TV


Vagy létezik HDMI extractor is, de inkább az optika.

2018. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, amit az asztali géphez használsz, az egy analóg 5.1-es hangrendszer, 3 jack csatlakozóval?


Nem az a gond, hogy naponta van ilyen kérdés egyrészt, másrészt meg nem kötelező válaszolni, hogy emiatt fel kellene háborodni, hogy má' megint ilyen kérdéssel zaklatnak! A gond ott van, hogy ha webshop, akkor erre még véletlenül sem tér ki a legtöbb leírás TV-knél, de árukereső oldalak sem adnak információt ebben, ha bolt, ott meg gyakran előfordul, hogy néznek rád az eladók mint a birkára, mert fogalmuk sincs, hogy mit akarsz, nem ezt kell bemagolniuk, hanem azt, hogy milyen képjavító funkció, a képernyő felépítési technológiájának mik az előnyei, illetőleg milyen extra smart funkciókat tud. Az is gond, hogy tele van a "piac" olyan 5.1-es aktív hangrendszerekkel, amin csak analóg bemenet van. Mi a frásznak, kinek kell az? PC-hez? Hagyjuk ezt! Ma már egy hangkártyán van optikai kimenet, de a hangkártya is csak bizonyos körökben dívik, egy alaplapon is van optikai kimenet vagy legalább egy S/PDIF csatlakozó láb. A termékek leírását illetőleg ugyanígy nincs róla leírás, milyen kimenet, milyen bemenet. Gyakorlatilag minden terméknél kell egy google képkeresést indítani, s keresni egy képet, amin a csatlakozói is látszanak, nem csak az, hogy mennyire jól néz ki, így tudhatod meg mik a lehetőségek, leírásból csak azt, hogy tök jól szól! Totálisan lényegtelen információk ezek ilyen termékek esetében... :) Olyan kb. mint mikor Ross Geller vett egy Cabrio-t, majd Joey Tribbiani kérdezett tőle valami műszaki adatot, mire Ross azt mondta azt nem tom, de nézd meg milyen szép piros!


Kérdező, jó volna, ha a hangrendszer típusát is leírnád, még jobb volna, ha a jack/RCA csatlakozókon kívül is van rajta csatlakozó, akkor arról készítenél egy fotót.

Minek után 5.1-et szeretnél, így az TV-knél sosem volt megoldott analóg módon, olyan erősítőre van szükséged, amin van HDMI bemenet avagy van optikai audio bemenet, e kettő esetében nincs szükséged semmilyen átalakítóra. Magyarán jó eséllyel ezzel a hangfalrendszerrel nem tudod megoldani azt, amit szeretnél, vegyél egyet a TV-hez külön, amin van megfelelő bemenet.

2018. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4


Jó lenne, ha nem szólogatnál be nekem, csak megjegyeztem és kész, úgyhogy te nekem ne magyarázz...


Ráadásul rövid válaszomnak szerintem több értelme volt, mint a végtelen szófosásnak, amit levágtál.

2018. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:O Véletlenül sem akartalak megsérteni, ha sértő volt amit írtam, akkor az elnézésedet kérem! Pusztán annyit akartam ezzel megfogalmazni, hogy vélhetően miért annyira gyakori kérdés ez.
2018. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!