Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ívelt, vagy sík képernyős TV?

Ívelt, vagy sík képernyős TV?

Figyelt kérdés
Tv vásárlása előtt állok, és ebben kérnék tanácsokat. Két dolog biztos. 1., Samsung TV lesz, 2., 55"-os. A kérdés csak az, hogy sík, vagy ívelt. Lehetőleg érveket kérek az egyik illetve másik mellett vagy ellen.

2018. nov. 4. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A felvételt rögzítő kamera szenzora egy sík felület, vagyis csak buta emberek képzelhetik azt, hogy a rögzített képi információt egy hajlított esernyőn kell visszaadni.
2018. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Regen a teve hajlitott volt, majd dragan lehetett venni sik illetve sikszeru kepernyoset. Mindenki ment venni mert sik.


Majd bejott az lcd az oled draga azt mit csinaljanak hogy vegyenek tevet ami nem tuo draga de ujdonsagnak hat. Arulnak ujra hajlitott kepernyojut.


Bruhahah.

2018. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak sík. Az ívelt egy pillanatnyi fellángolás volt pár éve, mára szinte eltűnt, több gyártó már teljesen meg is szüntette, a többieknél is kivezetés alatt áll gyakorlatilag. Ugyanolyan hirtelen ki is ment a divatból ahogy anno divatba jött pár éve.

Egyebkent meg az íveset nem lehet falra szerelni, pedig ez gyakori igény. Szóval semmi értelme az ívesnek, jól gondold meg.

Illetve nem tudom milyen árkategóriát nézegetsz, de a QLED-ért nehogy pénzt adj (csak egy marketing trükk, a Samu próbálja premium áron eladni a sima LCD-ket, az OLED-re hasonlító névvel). A prémium szegmensben csak OLED. Persze szigorúan flat, mivel curved már nincs is, megszüntették.

2018. nov. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 írásakor nem akartam tovább részletezni, most jobban ráérek:


Az a vicc, hogy a domború képernyőknek legalább volt bizonyos optikai nagyító hatása, ezért azonos méretű domború és sík közül utóbbi kisebb benyomást keltett. A domborúság viszont régen egész jól megszokható volt, ezt sokan tapasztalhattuk.


Nem úgy a Sony Trinitron hengerpalást képcsöve, a "hordóernyő", ha valaki emlékszik rá. Az optikai torzítás miatt a kép szélességre összébb ment, ezért a 4:3 képcső szemre szinte négyzetnek tűnt. Az alakok, arcok is jól láthatóan soványabbnak tűntek rajta. Ha valaki azt mondja, hogy ez egy normális, korrekt megjelenítés, az valamit nagyon félreért, szerintem.


Volt ilyen Sony TV-m is, de ezt a jellegzetes geometriai torzítást soha nem tudtam megszokni.

2018. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Kicsit atertekeltem akkor az ivelt tv-ket. Arketegoria az 200-300 ezer kozott van. Akkor ha lemondok az iveltrol es feljebb lepek a kijelzo meretben, mit szoltok ehhez: [link]
2018. nov. 5. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!