Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A TV képernyője jobban roncsol...

Juhász Gergely111 kérdése:

A TV képernyője jobban roncsol mint a monitor?

Figyelt kérdés
Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy ha a TV-met használom monitornak (sima 32inches hd-tvről van szó)az jobban roncsolja a szememet mint egy monitor?

#szem roncsolás tv monitor
2018. nov. 6. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
roncsol b+, az...
2018. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mai tvknél, monitoroknál már nem igazán jelentős a különbség ilyen szempontból.

A mai képernyőknél a probléma az, hogy az ember elfelejt pislogni, kiszárad a szem.

+ továbbra sem mindegy, hogy milyen közelre bámulsz huzamodabb ideig.


De önmagában, hogy tvt vagy monitort használsz (kivéve, ha régi képcsöves monitorod van, akkor a monitor károsabb) teljesen mindegy.


Szerintem.

2018. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Te magad vagy a roncsoló. Azzal hogy sokat bámulod.

A megjelenítő viszonylag közel van, nem pislogsz, a szemmozgató izmok folyton feszesek, stb.

Ezzel szemben ha a csajok seggét bámulod a téren ahogy mászkálnak, az kifejezetten pihentető a szem számára.

2018. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha gamer monitorról van szó, az kevésbé roncsolja a szemét, ugyanis arra lett kitalálva, hogy sok ideig játszhassunk rajta.Mivel a gamerek közelről szokták nézni a monitort (20-50cm) így lett kifejlesztett + egy TV-n nagyobbak a pixelek
2018. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"egy TV-n nagyobbak a pixelek"


Még szép, ha nagyobb a képátló, akkor ugyanannyi pixel (pl. 1920 x 1080) nagyobbra jön ki darabonként. Olyankor távolabbról kell / lehet nézni, úgy nem látszanak a pixelek.


Érdekesebb a háttérvilágítás kérdése. Max. értéken nem vibrál, "simább" a fény, de az meg sok lehet a szemnek. Ha valaki nem bírja az erős fényt, másnapra éghet tőle a szeme(m).


Ha leszabályzom tűrhetőbb értékre, akkor viszont a PWM "megszaggatja", ilyen módon csökkentve az intenzitást, úgy már vibrál, akkor meg az lehet kellemetlen, ha valaki arra érzékeny. A vibrálás egyes kamerákkal kimutatható.


Ezt én mondjuk megoldottam, 40 collos TV háttérvilágítását belsőleg leszabályoztam (az áramgenerátoros meghajtás áramának csökkentésével), de ez nem egy laikusoknak való feladat.


Így viszont pár éve bevált és elégedett is vagyok vele. A kijelző nem lassú, nem hullámzik a görgetés, éles a kép, nem mosódik, tehát szokványos használatra alkalmas (játék nem érdekel). Ezt azért is soroltam, mert nem minden TV felel meg az alapvető szempontoknak, tehát ez sem mindegy.

2018. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!