Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Orion HT333 Házimozim van,...

Lacika6505 kérdése:

Orion HT333 Házimozim van, hogy tudom Pc-re kötni, hogy onnan adja le a hangot?

Figyelt kérdés

sehogyan sem tudom működésre birni e téren és már idegesítő

cd-rádió megy a mode váltóban van egy olyan,hogy scart meg tv de hiába rakom rca-jack-el össze akkor sem ad le hangot


2018. nov. 19. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség a SCART-input, csak lehetőleg kapcsolós átalakítóval:

[link]

Ha nincs kapcsoló, nem tudhatod, hogy az átalakító kimenő vagy bemenő irányba van kötve. De így is csak sztereó jelet tudsz beküldeni.


Sokkal jobb lenne a digitális koax. bemenetet használni, ha van a gépen optikai kimenet, egy átalakítóval megoldható. Úgy az 5.1 átvitelt ki tudnád használni.

2018. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm de ezt nem értem :P

pc-re akarom kötni a házimozit a tv-n scartal tökéletesen megy,nem tudom gépre kötni van a házimoziban digitalis csatlakozó de a gépen nincs nem tudom,hogy típus szerint rá-e tudnál nézni,hogy egyáltalán lehetséges e gépre kötni?

2018. nov. 21. 19:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Típus szerint ránéztem az Orionra, de géped / alaplapod nem látom, hogy van-e rajta optikai kimenet például.


Analóg sztereó kimenet minden gépen van, ami Jack --> RCA --> SCART átalakítóval használható lenne.

2018. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A gépen sajnos nincs optikai kimenet :( azt mondod a Scart rca átalakitoval jó lenne és az rca másik felén jack legyen?
2018. nov. 22. 16:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet evvel a megoldással tökéletesen működik de a zöld jackbe dugtam mi van ha a fekete Spdif csatlakozóba dugom lenne változás ??
2018. nov. 22. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, ezt írtad:


"van a házimoziban digitalis csatlakozó de a gépen nincs"


Akkor az S/PDIF micsoda? Digitális csatlakozó.

2018. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen már rájöttem hogy az az mert 7.1-es a hangkártyám de kábelem az nincs hozzá
2018. nov. 24. 11:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen alaplap, de ha ezt mondod, akkor gondolom, ilyen kellene:

[link]

Ez házilag is összerakható, ha valaki tud forrasztani.

Vásárolni dugókat külön, lehet kapni vékonyabb fajta 75 ohmos koaxiális kábelt is. (A normál TV-koax kábellel nyilván nehézkes lenne bánni.)

2018. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sőt, most jut eszembe, létezik olyan megoldás is, amikor a 3,5 mm-es Jack mögé van beépítve az optika, így egy csatlakozó kétféle célra is használható (helytakarékosság).

Ahhoz pedig adnak ilyen tartozékot is általában:

[link]

2018. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!