Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől zúg az erősítő, hogyan...

Mitől zúg az erősítő, hogyan tudom megjavítani házilag?

Figyelt kérdés

A Videoton RA-6363 erősítőm eléggé zúg, és szeretném megjavítani, ha nem túl bonyolult. Milyen hibaforrások okozhatják ezt, és ha több is lehet, hogyan tudom megtalálni a valódi hibát, és kijavítani azt?

Tudom, jó régi cucc, de nagyon sokáig nem használtam, és már régen is megvolt ez a hibája.



2018. nov. 23. 14:01
 1/8 repulo ***** válasza:

Nem összekötő kábel hiba?

Próbáld mozgatni a csatlakozók környékén, ha recseg, serceg akkor az.

Valszeg valahol valami árnyékolás forrasztás adta meg magát, de majd jönnek mindjárt a szakik, és útbaigazítanak ha más lenn.

Madzag nélkül is zúg?

2018. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pufferkondi elöregedett,vagy valamelyik félvezető.
2018. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kábel, ha nincs bedugva semmi, akkor is zúg egy idő után.
2018. nov. 23. 15:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínűleg ez lesz. Hogy lehet bemérni pontosan, hogy melyik hibásodott meg ezek közül? Van valami külsérelmi nyom esetleg, vagy ellenállás stb.?
2018. nov. 23. 23:09
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vagy fel van púposodva a kondi vagy nem, de sokszor nem látszik semmi. Inkább zajosak lettek idővel a félvezetők benne. A puffer kondi általában nagy méretű, de én az összeset kicserélném benne.
2018. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, utánaolvastam én is kicsit, és látom, hogy filléres cuccokról van szó, tehát érdemes mindet kicserélni.


Köszi a megerősítést.


A másik érdekesség, amire felfigyeltem, hogy előfordul, hogy amint a laptopot kikapcsolom (ennek a hangkimenete van erősítőre kapcsolva) rögtön felerősödik a zúgás. Ez hogy lehet, ez milyen hibának a tünete? Zúgni persze amúgy is zúg, csak ilyenkor még rá tesz.

2018. nov. 26. 14:43
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az is amiatt lehet, vagy eleve nincs ez leszűrve.
2018. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkinek ment a zöld pacsi! :)
2018. nov. 27. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!