Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány ohm-os hangszórókat...

Jamal_ka kérdése:

Hány ohm-os hangszórókat lehet rákötni egy Roadstar AST-1000RDS típusú erősítőre?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés...


Itt elérhető a kapcsolási rajza:

[link]

kiemeltem belőle a végfokot tartalmazó részt:

[link]

a TDA7265-ös IC adatlapja:

[link]

8 Ohmról értekezik.


De a legbiztosabb lenne megérdeklődni a gyártótól:

[link]

2018. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 repulo ***** válasza:
Sosem tudjuk meg, de 5×15 + 1×40 Watt.
2018. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2018. nov. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Névlegesen 8 Ω-nak néz ki, de 4 Ω is tehető rá, csak akkor óvatosabban kell kihajtani, figyelve a melegedést.


A TDA7265 végfok 4 Ω terhelésen 30 W-ot is le tudna adni, +/-18 V tápfeszültség és 10 % torzítás mellett.

8 Ω-on 25 W, +/-20 V táppal.

Ehhez képest csak 15 W-tal reklámozzák csatornánként, vagyis valószínűleg 8 Ω-ra "gondoltak".

Mindezt természetesen befolyásolja az adott készülékben alkalmazott hűtés hőellenállása (mérete stb.).


A mélycsatorna tranzisztoros, +/-28 V táppal, amiből 8 Ω terhelésen kihozható kb. 45-50 W.


4 Ω terhelésen ez már jóval több lenne, tehát itt is 8 Ω látszik életszerűnek.

2018. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1.válaszadó: ezeket tálaltam meg én is, a gyártónak is írtam már, egyelőre nincs válasz. 3.válaszadó: amiatt az erősítő miatt kérdezem. 4.válaszadó: köszönöm a részletes levezetést, jó lenne így érteni hozzá. Laikus fejjel én is arra gyanakodtam, hogy inkább 8 az ajánlott, de talán 4-gyel sincs probléma, ha odafigyelek rá (4 lenne a cél).
2018. nov. 24. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:

"3.válaszadó: amiatt az erősítő miatt kérdezem. "


Ha vetted volna a fáradtságot megnézni a linket, ott van leírva.

Csak utálok mindent mások szájába rágni, amellett hogy kikeresem.

De most kivételt teszek, mert úgy látom nem halad a téma:


Kérdező: hob985(5) Téma: Általános kérdés a termékkel kapcsolatban

kérdés Tisztelt cippony! Hány ohm-os hangszórókat lehet rákötni? - hob985

válasz Tisztelt hob985! 4-8 Üdv! - cippony

2018. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"válasz Tisztelt hob985! 4-8 Üdv! - cippony"


Vaterás eladók (meg általában a kereskedők) arról nevezetesek, hogy nagyon értenek hozzá, persze.

Az nem szentírás, hogy odalökött valamit, mert mondjuk ráakasztotta és szólt neki.

Ha van hozzá valami papírja és arról olvasta, az más lenne, de én annyi laikus butaságot látok a neten, hogy erős fenntartásaim vannak.

2018. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3. és 6. válaszadó: azt úgy értettem, hogy én vagyok hob985, nálam van az az erősítő amit belinkeltél, csak kellett a megerősítés. Az 1.választ is köszönöm, jó hogy kiemelted külön a végfokot és az IC-t.
2018. nov. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!