Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Reflexcső méretezésnél a cső...

Reflexcső méretezésnél a cső legkisebb belső átmérőjével kell számolni?

Figyelt kérdés

Mert a legtöbb reflexcső amit találok, azok befelé vékonyodnak. 30 cm-s mélysugárzóhoz tervezek reflex ládát és eddig amit számoltam 2 db 40 mm átmérőjű csövet kellene használnom, 12 cm hosszút.

[link]

Itt számoltam.



2018. nov. 27. 13:16
 1/4 A kérdező kommentje:
60 Literes ládába szeretném és eddig 28 Hz-re hangoltam.
2018. nov. 27. 13:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a belsőt. Hogy ha kúpos a cső, akkor ki kell számolni az átlagot egy integrállal (a lényeg hogy a csőben lévő levegő térfogata és a hossz valóságos legyen). Viszont én úgy gondolom, hogy 12cm hosszan, ez nem befolyásol szinte semmmit. Gondolok itt arra, hogy 12 cm-en a belső legkisebb és legnagyobb átmérő között, pár mm eltérés lehet, ami pár tized, esetleg 1 egész hz-et tolhatja a hangolást. Enél jóval nagyobb pontatlanság ered sok más tényezőből (a hangszóró tényleges térfogata (nem a membrán által kiszorított térfogat)), a csillapító anyag, a láda belsejében a merevítések (feltéve ha van), az erősítő (feltéve ha aktív láda), továbbá a cső kerekítése(i). Van olyan szoftver (pl. a bass box pro) mellyel lehet számolni a kerekítéssel.

Van sok olyan cső is mely nem kerekített, olyat is választhatsz.

2018. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszod! 28-30 cm-s cső hosszúság 6 cm-s belső átmérővel nem sok?
2018. nov. 28. 22:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert elvileg, ha nagyon hosszú a cső, akkor átmehet búgásba a hangja.
2018. nov. 28. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!