A Genius sw hf 5.1 6000 házimozi erősítője megbírna hajtani egy 800w mélynyomót?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 17:02
 1/7 repulo ***** válasza:

Mi van?

És hová dugnád rajta, vagy aktív?

2018. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Kb. 20 W dübörög benne.

2018. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Röviden és tömören : nem !
2018. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisebb teljesítményű erősítő képes meghajtani egy nagyobb teljesítményt leadni képes hangszórót, akkor is ha az mélynyomó. Persze csak az erősítő teljesítményével arányos hangteljesítmény lesz tapasztalható, ami függ a hangszóró érzékenységétől is. Csak nehogy túlterheld (figyelj az ellenállásra)!
2018. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
rohadt halk lesz, de igen, valamennyire megszólaltatja.
2018. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ok.

köszönöm a válaszokat

2018. dec. 8. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz halk, de nem fogod vele kihajtani a szorot. Ezekben a szettekben egy 16 cm-es, 80 decibel erzekeny szoro van, kb. 50 Hz-es rezo frekivel. Ennel egy olyan sub (nem mely vagy melykozep!) hangszoro ami 800 wattal terhelheto, meg 20 wattal terhelve is biztos hogy nagyobbat, testesebben, melyebben szol.

Nalam is volt olyan anno, hogy eladtam a vegfokomat, es amig nem jott meg a masik, egy Creative PC-s szett suberositojevel hajtottam meg egy 18 colos Cerwin Vega subhangszorot. Amig az erositot maximalis teljesitmenyig kivezerelve a gyari hangszoroval nemi csorompolest hallottam 50Hz-en, addig a potmetert kb. 20%-ig tekerve a 18 colos nyomo 20Hz-en lobogtatta a fuggonyt a szobaban.

Viszont vigyazz ra, ha kiulteted az erosito tapfeszultseget a hangszorora egy tulvezerlesnel, mind a ketto tonkremehet. Meg egy 800 wattos lengotekercs, ha meglodul sokkal jobban "huzza" magaval az erosito tapot mint egy 1 colos, 20 wattos tekercs. Ertem ez alatt, hogy hiaba mondjuk 4 ohmos mind a ket hangszoro, a 800 wattos lengo ranthat akkorat (a mozgatott tomeg es induktivitas nagysaga miatt) az erositon, hogy megsuti a vegfokozatot. Hosszu tavon semmikeppen nem ajanlom.

2018. dec. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!