Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az hogy a TV csatorn...

Miért van az hogy a TV csatornák minősége ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy az interneten kb bárki akár 4k-ba is streamelhet ha van egy gépe hozzá, de full HD szintet egy teló is hozhat.


Ezzel ellentétben a hatalmas költségvetésű sokak által nézett TV csatornáknál örülhetünk ha HD-t kapunk, de egy jó része pedig SD.


Hogy lehet ez? A más technológia miatt? Ennyivel elavultabb lenne a TV? Vagy talán csak a csatornák tojnak rá? Pedig igény szerintem simán lenne rá. Vagy én gondolom rosszul?



2018. dec. 10. 19:04
 1/6 repulo ***** válasza:
54%
Ezt az Antenna Hungáriával kellene megbeszélni, ha a felszíni sugárzásra gondolsz. :-)
2018. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Nincs rá igény. Ennyi.
2018. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a földi sugárzásban sokkal korlátozottabb az egy frekvencián átvihető sávszélesség, ezzel együtt drágább is a közvetítési díj.

Egy vivőfrekvencia egy multiplex adatfolyammal van modulálva, egy ilyen stream több műsort tartalmaz egyben. Ezt meg lehet nézni, hogy az A, B, C, D, E multiplexekben mi szerepel.

A felhasznált frekvenciákat sem lehet egy határon túl növelni, noha a digitális technika lehetőséget az SFN sugárzásra (egy frekvenciával lefedni egy országot, központi szinkronizációval kiszabályozva az domborzati viszonyokból adódó interferenciákat), még így is vannak fizikai korlátok.

Mivel egy HD műsor több SD helyét foglalja el, lehetne választani, hogy kevesebb csatorna legyen, de az mondjuk HD lenne, csak ez sem jó opció.

Igyekeznek inkább minél több műsort bepréselni egy multiplexbe, hogy eladható is legyen a szolgáltatás, ezen belül is minél jobban tömöríteni, főleg az SD-műsorokat.

2018. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Éjjel Nappal Budapest és a Barátok közt színvonalához ez is elég.
2018. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Jaja most nézem muholdon 4.6 megabites bitrataval a főzést hd-ban :))) ez így vicces de ennyit is ér a műsor.
2018. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Vidanetes vagyok, és a TV csatornáim kifogástalan minőségűek. Nem tudom, miről beszélsz.
2018. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!